نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
مبلمان، دكوراسيون و طراحي داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۶:۵۷

تشك و مراقبت هاي ضروري از تشك:

مشئله اي كه بايد هر كدام از ما ان را براي خود حل و فصل كنيم اين است كه تشكي كه در اتاق خواب ما قرار گرفته است تنها براي خواب ماست و جز اين نبايد كارايي داشته باشد. طبق امار هايي كه بهداشت جهاني اعلام كرده است يك انسان سالم تقريبا بين ۷ تا ۸ ساعت از زندگي روزانه خود را در تخت مي گذاراند، اين زمان براي زمان خواب است، خوابي كه به اندازه غذا خوردن، نفس كشيدن و ديگر نياز هاي ضروزي انسان بسيار داراي اهميت است و بايد به ان دقت كافي و وافي داشت. طبق گزارشات بهداشت جهاني بايد از اين سرمايه زندگي به خوبي حمايت كرد، يعني بايد بر روي تشك خود مراقبت هاي اوليه و ضروري را پياده كرد تا اسيب نبيند.

تشك : استاندارد هاي موجود در كاتالوگ

هر تشكي به همراه خود يك گارانتي و يك كاتالوگ دارد كه در ان، شرايط و ويژگيهاي يك تشك نوشته شده است. شرايطي چون عرض و طول تخت، مواد سازنده، ميزان گارانتي موجود و ديگر نكات ضروري مربوط به تشك را كامل نوشته است و شما مي توانيد با توجه به شرايط خود ان را انتخاب كنيد، اگر شما داراي مشكلاتي از ستون فقرات هستيد بايد از از تشك سفت و متمايل به سخت استفاده كنيد اگر باردار هستيد شايد ترجيح دهيد نرم و راحت باشد. با خواندن كاتالوگ موجود حتي مي توانيد متحمل هزينه هاي اضافي نشويد. و در اينده تشك از اسيب در امان بماند.

تشك:

تنها براي خواب است بسياري از ما تشك را محلي براي مطالعه، ارايش كردن، اهنگ گوش كردن و يا مراقبت از كودك انتخاب مي كنيم و اين باعث مي شود كه تشك به مرور زمان تغيير شكل دهد و به هنگام خواب شما را اذيت كند و در ان فرو برويد كه به دنبال ان تغيير شكل در ناحيه ستون فقرات شما اتفاق خواهدد افتاد. يا حتي ديده شده تشك محل غذا خوردن شده است كه با ريختن انواع مواد غذايي ديگر سخت مي شود لكه هاي موجود را از بين برد.

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۷:۳۴

كنسرت نمايش سي : تلفيقي از موسيقي ، معماري و نمايش  

 كنسرت نمايش سي يك درام موسيقيايي به كارگرداني علي اصغر دشتي بر، با بازي بهرام رادان، مهدي پاكدل، صابر ابر، سحر دولت شاهي كاري از همايون شجريان و سهراب پورناظري است كه در محوطه ي باز مجموعه تاريخي سعدآباد اجرا شد و با استقبال عمومي فراواني نيز مواجه شد. نويسنده ي اين نمايشنامه نغمه ثميني است كه بخش هاي مختلف متن را با اقتباس از شاهنامه نوشته است. در واقع اين كنسرت نمايشنامه اداي دين هنرمندان به حكيم ابوالقاسم فردوسي و بازسازي هويت ملي است كه در آن معماري، تئاتر و موسيقي به يكديگر گره خورده اند.

درباره كاخ ملت

 كاخ موزه ملت يا همان كاخ سفيد كه به علت استفاده از رنگ سفيد در نماي آن به اين نام شهرت يافته است، با مساحتي در حدود 5000 متر مربع بزرگترين كاخ مجموعه ي سعدآباد به شمار مي رود. يكي از ويژگي هاي اين كاخ، تزيينات گچبري زيبايي است كه توسط هنرمندان ايراني اجرا شده است؛ از جمله ي اين هنرمندان مي توان به عبدالكريم شيخان، رضا ملائكه، حسين كاشي و غلامرضا پهلوان اشاره كرد. اين كاخ اقامتگاه تابستاني پهلوي دوم و همسرش فرح ديبا بوده است. معماري اين كاخ تلفيقي از معماري ايراني و اروپايي است و داراي 10 تالار تشريفاتي است كه به سبك كاخ هاي فرانسوي طراحي و تزيين شده اند. از ديگر ويژگي هاي اين كاخ مي توان به مجموعه ي فرش هاي نفيس دستباف، كاري از هنرمندان كرمان، كاشان، يزد و مشهد اشاره كرد. اين كاخ بين سالهاي 45 تا 49 بازسازي و مرمت شده است.

ارتباط تنگاتنگ موسيقي، معماري ، نمايش و نورپردازي

 معماري به كمك ماده و موسيقي به كمك صوت بيان مي شود و ارتباط ميان اين دو از طريق فضا است و فضا از طريق نور به خوبي درك مي شود. كم و زياد شدن نور بر انسان تاثير گذار است و به كمك آن مي توان حال و هوايي را خلق كرد و عواطفي را برانگيخت. به بيان ديگر، بايد گفت نور پردازي در هر سه هنر معماري، نمايش و موسيقي، نقشي اساسي ايفا مي كند. همچنين موسيقي يكي از بخش هاي مهم اجراهاي نمايشي است و از آن براي تاكيد در لحظه هاي احساسي و همچنين استخوان بندي ريتميك فضا براي حركات بازيگران استفاده مي شود. معماري و موسيقي، هنرهايي در مفهوم مجرد و در صورت انتزاعي هستند و در هر دو شرايط از قوانين رياضيات و فيزيك منبعث مي شود. به عنوان مثال در موسيقي نسبت هاي صوتي، در معماري نسبتهاي درست طول و عرض و ارتفاع، و در نمايش بازي خوب بازيگران و تناسب آن با صحنه، موسيقي، نور و... منجر به زيبايي مي شود. در واقع مي توان گفت، نه تنها اين سه هنر، بلكه همه ي هنرها از آنجاييكه به دنبال تجلي زيبايي هستند، به طور عرضي با يكديگر در ارتباط اند.

تكنيك نورپردازي

 از بخش هاي جذاب كنسرت نمايش سي كه به خوبي موسيقي، معماري و نمايش را در اين اثر به يكديگر پيوند داده است، تكنيك خاص نورپردازي است. در اين پروژه از تكنيك ويديو مپينگ استفاده شده است. پروجكشن مپينگ يا ويديو مپينگ تكنيكي است كه به واسطه ي آن مي توان احجام و سطوح نامتعارف را با تركيبي از نور و تصوير نورپردازي كرد. سطوحي كه براي نورپردازي انتخاب مي شوند، محدوديتي ندارند و از سطوح پيچيده ي صنعتي تا نماي ساختمانها متغيرند. در اين تكنيك خاص كه به تازگي در ايران از آن استفاده مي شود و نمونه آن را علاوه بر اين كنسرت در تونل تعاملي باغ كتاب مي بينيد، تصاوير سه بعدي با داستاني مشخص براي سطحي خاص طراحي و برنامه ريزي مي شوند؛ هماهنگ با نور و صدا روي سطوح توسط پروژكتور نقش مي بندند و در زماني كوتاه به يك اثر هنري منجر مي گردد.

اگر موفق به تماشاي اين اثر زيبا نشده ايد، به شما اين مژده را مي دهم كه برگزاركنندگان اين كنسرت - نمايش در تلاشند تا پس از ماه صفر علاوه بر اجراي مجدد در تهران، با مجوز مسئولان سياسي و انتظامي شهرستان‌ها، در مراكز تاريخي و فرهنگي آنها نيز روي صحنه بروند و نكته ي جالب تر اينكه هم اكنون حميد نعمت الله يكي از كارگردانان شناخته شده ي سينما، در حال ساخت فيلمي در مورد اين كنسرت نمايش است كه براي اولين بار در تاريخ هنر كشورمان توانست ركورد تعداد مخاطبان اجراي زنده را با بيش از 120 هزار مخاطب بشكند.

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۸:۰۹

اعلام نتايج اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396

درباره اهميتصنعت مبلمان در اقتصاد و اشتغال كشور سخن زياد گفته شده . صنعت مبلمان گستره وسيعي را در بر مي گيرد كه عليرغم اشتراكات زياد از نظر برخي ويژگي ها به نحو قابل ملاحظه اي با هم  متفاوت هستند. بخشي از فعالان حوزه مبلمان كشور درحوزه توليد و عرضه مبلمان اداري فعال هستند. حوزه اي كه به جرات مي توان گفت از قديمي ترين بخش هاي صنعت و در عين حال، در حال حاضر پيشرفته ترين بخش هاي آن است.

تعداد برندهاي نام آشنا در اين حوزه خود بيانگر سرمايه گذاري هاي خوبي است كه در آن انجام شده و در بسياري از بخش هاي صنعت مبلمان اداري ، ساختار و نظام سازماني كه حداقل از نظر شكلي درست است و بخش هاي مختلف تامين، توليد و عرضه را در چهارچوب يك سازمان در بر مي گيرد شكل گرفته است؛ حال آنكه در بسياري از بخش هاي ديگر صنعت هنوز توليد و عرضه در چهارچوب هاي سنتي انجام مي شود.

درحوزه مبلمان اداري بخش صندلي اداري مورد استقبال بسيار خوبي از سوي توليد كنندگان متعدد كه بسياريشان مسلط به دانش روز و تجارب ارزشمند هستند قرار گرفته و امروزه حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. به همين دليل بيش از نود درصد صندلي اداريمورد استفاده در كشور از توليدات همين توليد كنندگان داخلي و با كيفيت قابل قبول تامين مي گردد.

 اما سوي ديگر واقعيت اين است كه در زمانه اي زندگي مي كنيم كه خوب بودن كافي نيست. رقابت بسيار فشرده است و نه حتي براي توسعه بلكه براي بقا بايد عالي بود. بايد هر روز حرف تازه اي زد و پاسخگوي معيارهاي جديد انتخاب و تشخيص مشتري كه هرروز سخت تر و  پيچيده تر مي شود بود.

از سوي ديگر تنها بازار داخلي براي بازگشت سرمايه و ايجاد اشتغال بيشتر در حوزه هاي مختلف منجمله صندلي اداريكافي نيست و مي بايست براي موفقيت اقتصادي مرزها را درنورديد و اينجاست كه كار بسيار سخت تر و مراحل و الزامات آن پيچيده تر مي شود. رعايت استانداردهاي مناسب براي عرضه كالا در سطح بين المللي و رقابت با رقباي خارجي چيزي است كه تلاش مضاعف و عملكردي فراتر از آنچه امروز شاهدش هستيم را مي طلبد.

خوشبختانه اين چيزي نيست كه از ديد تيز بين توليد كنندگان و متوليان امر دور مانده باشد و تلاش هاي مختلف و متفاوتي براي پيشرفت در اين حوزه در جريان است. يكي از بهترين روش ها براي تشويق و ترغيب توليد كنندگان به توسعه و بهبودكارهايشان برگزاري مسابقات است. مسابقاتي كه نقطه عطفي مي شوند براي تلاش هاي مستمر توليد كنندگان  تا با سرعت بخشيدن و جهت دادن به اين تلاش ها و حضور در اين رقابت ها و مقايسه دستاوردهايشان با ديگران امتيازاتي كسب كنند يا تجاربي بياندوزند.

يكي از اين نوع اتفاقات كه امسال در كشورمان درچهارچوب صندلي اداري رقم خورد اولين مسابقه صندلي استاندارد بود كه به همت پژوهشگاه استاندارد ايران و با همراهي اتحاديه توليد كنندگان و صادر كنندگان مبلمان ايران و مدرسه علمي كاربردي مبلمان و با همت شركت نيكان كيفيت انديش به عنوان مجري برگزار شد و مي تواند شروعي خوب براي تداوم اين نوع فعاليت با گستردگي و كيفيت بيشتر در آينده باشد.   

اهداف اين مسابقه عبارت بودند از :

 • تشويق و ترويج فرهنگ استاندارد و كيفيت بين توليد كنندگان
 • آشنايي با استانداردهاي ملي و سيستم هاي كنترل كيفيت
 • افزايش سطح كيفي محصولات توليدي

در اين مسابقه فقط توليدات و محصولاتي كه از استاندارد ملي اجباري (استاندارد ملي صندلي‌هاي اداري ۹۶۹۹) برخورداربودند يا با ارسال مدارك در حال كسب آن بودند، مشاركت داده شدند. از بين واجدين شرايط داراي استاندارد ملي فعال در اين عرصه در كشور، ۲۰ شركت درمسابقه شركت كردند كه اميدواريم در مسابقات آتي اين تعداد افزايش يابد.

بطور معمول نتيجه تست ها و آزمايشات پژوهشگاه استاندارد در قالب «قبول» يا «مردود» منتشر مي شود، اما در اين تست به محصولات نمره داده شده و بر مبناي امتيازات كسب شده شركت ها و محصولات برتر معرفي شده اند. تست هاي ملي و بين المللي پژوهشگاه شامل مواردي همچون آزمونهاي استحكام و دوام ، تست كف و پشت، پايه و مكانيزم، سقوط ، تعادل و ايستايي و دسته ها بوده اند.

اين مسابقه در پنج رسته صندلي هاي مديريتي، صندلي هاي كارمندي، صندلي هاي آموزشي دسته تحريردار، صندلي هاي كنفرانس و مبل هاي اداري برگزار شد و هر شركت مي توانست در هر رسته در اين مسابقه شركت كرده و به ارسال محصولات خود بپردازد.

مراحل برگزاري به اين صورت بود كه ابتدا يك دوره آموزشي براي شركت ها و شركت كنندگان برگزار شد كه طي آن با معيارهاي رقابت آشنا شوند. پس از آن يك تيم سه نفره داوري متشكل از نمايندگان پژوهشگاه استاندارد، اتحاديه سازندگان صندلي و مبلمان و شركت مجري مسابقه به انجام بازديد دوره اي از واحدهاي كنترل كيفيت، آزمايشگاه ها و فرآيند توليد در شركت ها پرداختند.

اين تيم داوري سپس از هر شركت يك نمونه صندلي به صورت تصادفي انتخاب و پلمپ كرده و براي شركت در تست ها به پژوهشگاه استاندارد ارسال كردند.

پس از اين مراحل و كسب امتيازات، يك تيم داوري ديگر صندلي ها را از نظر زيبايي و راحتي مورد ارزيابي قرار دادند كه امتياز محصولات از اين جهت نيز مشخص گردد.

در هر رسته سه تنديس طلايي، نقره اي و برنزي كيفيت به محصولات برتر اعطا شده است. اسامي برندگان اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396 براساس روالي كه در بالا قيد شد به شرح جدول فوق مي باشد. اعلام اسامي برندگان و اعطاي لوح ها  همزمان با اختتاميه هفتمين نمايشگاه مبلمان اداري انجام شد.

ضمن تبريك به توليد كنندگاني كه موفق به دريافت تنديس شده اند و تبريك به ساير مشاركت كنندگان براي حضور در عرصه چنين رقابتي كه مطمئنا گامي در راستاي موفقيت هاي روز افزون آينده است اميدواريم شاهد تداوم اين رويداد و برگزاري رويدادهاي مشابه در سال هاي آتي باشيم و به مجري برنامه شركت نيكان كيفيت انديش خسته نباشيد مي گوييم .

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۶:۴۳

ايكيا سري محصول مدرن و جديد خود به نام YEPPERLIG را در اكتبر 2017 روانه بازار كرد

ايكيا در اكتبر سال 2017 از همكاري خود با برند دانماركي HAY خبر داد. اين دو كمپاني بزرگ مجموعه‌اي از تصاوير را منتشر كرده‌اند كه شامل طيف گسترده‌اي از مبلمان و محصولات خانگي است كه به صورت مشترك طراحي شده‌اند.

اين مجموعه كه با نام YEPPERLIG شناخته مي‌شود، نخستين بار در كشور سوئد رونمايي شد و اغلب شامل محصولاتي است كه با نيازهاي مدرن سازگار است.

ماركوس انگمان، سرپرست گروه طراحيIKEA سوئد عقيده دارد، «ايكيا از كار با كمپاني‌هاي ديگر لذت مي‌برد، زيرا در اين همكاري‌ها كارهاي بيشتر و خلاقانه‌تري انجام مي‌شود و راه‌حل‌هاي خوبي براي پاسخگويي به نيازهاي مردم ارائه مي‌گردد».

 

رولف هي (Rolf Hay)، موسس برند HAY مي‌گويد: «ما از اين همكاري چيزهاي زيادي آموختيم كه مي‌توانيم به مجموعه خود اضافه كنيم. سادگي در فرآيند عرضه ايكيا و توليد وسايلي كاربردي‌تر، ساده‌تر و ارزان‌تر از جمله آموخته‌هاي ما از كمپاني ايكيا هستند. همچنين ما در برخورد با چالش‌ها و نيازهاي مشتري و ارائه راه‌حل‌هاي بهتر نيز تجربه‌هاي جديدي در كنار ايكيا به دست آورديم»

مجموعه YEPPERLIG شامل قطعات مختلفي از مبل، ميز و صندلي تا لوازم دكوراتيو كوچك نظير گلدان، شمع و پتو مي‌شود كه همگي از قيمت‌هاي مقرون به صرفه‌اي برخوردارند.

اين محصولات تمام نيازهاي اوليه‌اي كه براي تجهيز يك خانه مورد نياز است را شامل مي‌شود و عمدتاً براي زندگي مدرن طراحي شده‌اند. رويكرد اسكانديناوي به كار رفته در طراحي اين محصولات موجب شده تا آنها فرمي ساده، كارايي بالا و متريال هاي گوناگوني داشته باشند.

كمبود فضا از جمله معضلات زندگي مدرن امروزي است. در نتيجه، در ميان محصولات مجموعه YEPPERLIG مبل‌هايي مشاهده مي‌شود كه با راحتي منحصر به فرد خود، مي‌توانند به‌عنوان يك تشك نرم و راحت نيز مورد استفاده قرار گيرند.

صندلي‌هاي جمع و جور و استاندارد نيز از ديگر محصولات جالب توجه در اين مجموعه هستند كه هم با فرم مناسب خود مانع از خستگي كاربران مي‌شوند و هم با وزن سبك و قابليت چينش بر روي هم كمترين فضاي ممكن را اشغال مي‌كنند. اين صندلي‌ها مي‌توانند در كنار ميزهاي غذاخوري كه در اين مجموعه معرفي شده‌اند نيز مورد استفاده قرار گيرند.

از ديگر محصولات جذاب مجموعه YEPPERLIG، چراغ مطالعه‌اي است كه شركت HAY آن را طراحي كرده كه با توجه به شكل ظريف خود، كاربرد زيادي دارد و مي‌تواند در يك اتاق با طراحي مدرن جلوه زيادي از خود نشان دهد.

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۴:۳۴

آخرين گرايشات طراحي داخلي با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان

 نمايشگاه مبلمان ميلانيا همان Salone del Mobile Milan رويدادي است كه سالانه برترين‌هاي صنعت مبلمان را به خود جذب مي‌كند و از مهم‌ترين رويدادها در اين زمينه به‌حساب مي‌آيد. اين رويداد امسال نيز براي ۵۶ امين بار برگزار شد. در ادامه به آخرين گرايش‌هاي معرفي‌شده و محبوب در طراحي داخلي و مبلمان بر اساس اين رويداد خواهيم پرداخت.

رنگ‌ها

در نمايشگاه امسالرنگ‌هاي گرم و زمينيدر طراحي‌ها به وفور قابل مشاهده بودند و به‌نوعي جايگزين رنگ‌هاي مينيمال و نسبتاً سرد فصول قبلي شدند. رنگ‌هايي مانند گلبهي، خاكي و همچنين تم هاي تندتري مانند عنابي و آجري رنگ‌هايي بودند كه هم در ديوارها و هم در وسايل و مبلمان به‌خصوص وسايل دكوراتيو ديده شدند. رنگ‌هاي تندي نيز در كنار اين رنگ‌ها به چشم مي‌خورد كه از جمله‌ي آنها مي‌توان به مشكي، سبز زمردي و قرمز آتشين اشاره كرد.

با نحوه توليد دوازده قطعه از آخرين محصولات مبلمان "Versace" ورساچه آشنا شويم .

يكي از تجربيات متفاوت و بسيار جالب در نمايشگاه امسال پروژه "The Visit" بود كه توسط استوديو Pepe در يكي از خانه‌هاي زيبا متعلق به سال‌هاي ۱۸۰۰ در ميلان اجرا شده است. هر اتاق اين خانه با زيبايي تمام و طراحي خاص با توجه به اين رنگ‌ها چيدمان شده بود و امكان بازديد از آنها و ديدن هارموني اين رنگ‌ها در كنار هم براي بازديدكنندگان فراهم شده بود.

آشپزخانه

در آشپزخانه و گرايش‌هاي مربوط به آن هنوز هم سنگ مرمر جايگاه ويژه‌اي دارد و بسيار محبوب است. با اين تفاوت كه امسال مرمرهاي قهوه‌اي و سبز نيز در چيدمان‌ها ديده شدند. همچنين تغيير ديگري كه در اين زمينه مي توان به آن اشاره كرد، تبديل رويه‌هاي زمخت سال‌هاي قبل به رويه‌هاي بسيار نازك با ضخامت نهايتاً ۴۰-۶۰ ميلي‌متر است.

يكي ديگر از چيدمان‌هاي بسيار محبوب، آشپزخانه تماماً مشكي است كه طراحي بسيار مدرن و امروزي را القا مي‌كند، به‌خصوص زماني كه با گياهان سبز تركيب شود. منتقدان مي‌گويند رنگ مشكي در آشپزخانه‌ها جايگزين رنگ سفيد شده است و تركيب آن با چوب، فلز و سنگ مي‌تواند سبك‌هاي مختلفي را به وجود آورد.

همچنين دقيقاً برخلاف سال‌هاي گذشته كه فضاهاي مخفي براي قرارگيري تجهيزات آشپزخانه بسيار به كار مي‌رفتند، امسال فضاهاي بزرگ و باز با درهاي شيشه‌اي بسيار ديده شدند اما وسايل الكتريكي مانند يخچال، ماشين ظرف‌شويي و غيره به المان‌هاي مخفي در آشپزخانه‌ها تبديل شده بودند.

اتاق نشيمن

در نمايشگاه امسال مبلمان ميلان همچنان طرح‌هاي محبوب كاغذديواري، طرح‌هاي هندسي و ارگانيك هستند. طرح‌هاي هندسي خنثي مانند راه‌راه‌ در تركيب با مبلمان تك‌رنگ و تند يكي از مواردي است كه طرفداران بسياري دارد. همچنين طرح‌هاي ارگانيك كاغذديواري مانند طرح‌هاي آبرنگي كه حس دست‌ساز بودن را القا مي‌كنند نيز بسيار پراستفاده بودند. اين طرح‌ها در كنار رنگ‌هاي روشن و نرم مي‌تواند آرامش را به وجود آورد و فضاي زندگي مدرن و راحت را فراهم كند.

 

مبلمان

در نمايشگاه امسال به‌وضوح حركت به سمت راحتي در طراحي مبلمان قابل مشاهده است. چراكه اغلب طرح‌هايي با ارتفاع كم، كفه‌هاي پف‌دار و نرم و خطوط منحني به چشم مي‌خورد. براي لوكس كردن ظاهر اين مبلمان راحتي، طراحان، از "لبه" استفاده كردند، همان چيزي كه در سال‌هاي ۱۹۵۰ نيز براي مبل و ميزها مورد توجه بود. اين لبه‌هاي بلند و كم ارتفاع در كنار هم تركيبي جديد و متفاوت را ايجاد كرده اند.

تزئينات و چيدمان

در گرايش‌هاي مختلف چيدمان در حال حاضر رويكردي شبيه به " هرچه بيشتر بهتر" وجود دارد. البته كه تمامي المان هاي استفاده‌شده گلچين شده و خاص هستند. بيشترين مواد ديده‌شده در اين نمايشگاه مرمر، مخمل و چوب و اغلب وسايل تزئيني نيز پوف‌ها و ميزهاي كوچك، المان‌هاي برنزي، چراغ‌ها، سراميك‌هاي براق و گلدان‌هاي چوبي هستند. همچنين استفاده از پارچه‌ها به‌عنوان تابلو بر روي ديوار هنوز هم از گرايش‌هاي محبوب در اين نمايشگاه بود.

يكي ديگر از اجزاي مهم در چيدمان محيط گلدان‌ها هستند. قرار دادن گياهان كوچك در سراسر فضا و يا يك درختچه بزرگ مي‌تواند فضاي خانه را به‌كلي تغيير دهد. ظاهرا گياهان از عناصري هستند كه همواره موردتوجه طراحان بوده اند و به نظر نمي‌رسد به اين زودي از المان‌هاي چيدمان حذف شود.

حمام و دستشويي

رنگ‌ها راه خود را نه‌تنها به كاشي‌ها، بلكه به وان و سينك‌هايحمام و دستشويينيز بازكرده‌اند. در اين نمايشگاه رنگ‌هايي چون هلويي، آبي كمرنگ، سبز تيره، بژ، قهوه‌اي و خاكستري بسيار ديده شدند. اين رنگ‌ها جايگزين خوبي براي سينك‌ها و وسايل سفيد معمول هستند زيرا بهتر با محيط تركيب مي‌شوند و فضاي آرامش‌بخشي را به وجود مي‌آورند.

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

سخن نهايي!

با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان دو پرسش در ذهن بازديدكنندگان مطرح مي شود.

چه چيزهايي محبوب هستند؟رنگ‌هاي گرم، سنگ‌هاي طبيعي، اشكال منحني در مبلمان، لامپ‌هاي بي‌سيم، آشپزخانه‌هاي مشكي و چراغ‌هاي قابل‌حمل.

چه چيزهايي تاريخشان گذشته است؟ طرح‌هاي گلدار، سنگ‌هاي براق و مصنوعي، آشپزخانه و حمام سفيد، مينيماليسم و رنگ‌هاي براق و مسي براي تزئين دكوراسيون

[ ۱ ]