نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
اعلام نتايج اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396 مبلمان، دكوراسيون و طراحي داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :معين ويژه
تاريخ: ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۸:۰۹

اعلام نتايج اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396

درباره اهميتصنعت مبلمان در اقتصاد و اشتغال كشور سخن زياد گفته شده . صنعت مبلمان گستره وسيعي را در بر مي گيرد كه عليرغم اشتراكات زياد از نظر برخي ويژگي ها به نحو قابل ملاحظه اي با هم  متفاوت هستند. بخشي از فعالان حوزه مبلمان كشور درحوزه توليد و عرضه مبلمان اداري فعال هستند. حوزه اي كه به جرات مي توان گفت از قديمي ترين بخش هاي صنعت و در عين حال، در حال حاضر پيشرفته ترين بخش هاي آن است.

تعداد برندهاي نام آشنا در اين حوزه خود بيانگر سرمايه گذاري هاي خوبي است كه در آن انجام شده و در بسياري از بخش هاي صنعت مبلمان اداري ، ساختار و نظام سازماني كه حداقل از نظر شكلي درست است و بخش هاي مختلف تامين، توليد و عرضه را در چهارچوب يك سازمان در بر مي گيرد شكل گرفته است؛ حال آنكه در بسياري از بخش هاي ديگر صنعت هنوز توليد و عرضه در چهارچوب هاي سنتي انجام مي شود.

درحوزه مبلمان اداري بخش صندلي اداري مورد استقبال بسيار خوبي از سوي توليد كنندگان متعدد كه بسياريشان مسلط به دانش روز و تجارب ارزشمند هستند قرار گرفته و امروزه حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. به همين دليل بيش از نود درصد صندلي اداريمورد استفاده در كشور از توليدات همين توليد كنندگان داخلي و با كيفيت قابل قبول تامين مي گردد.

 اما سوي ديگر واقعيت اين است كه در زمانه اي زندگي مي كنيم كه خوب بودن كافي نيست. رقابت بسيار فشرده است و نه حتي براي توسعه بلكه براي بقا بايد عالي بود. بايد هر روز حرف تازه اي زد و پاسخگوي معيارهاي جديد انتخاب و تشخيص مشتري كه هرروز سخت تر و  پيچيده تر مي شود بود.

از سوي ديگر تنها بازار داخلي براي بازگشت سرمايه و ايجاد اشتغال بيشتر در حوزه هاي مختلف منجمله صندلي اداريكافي نيست و مي بايست براي موفقيت اقتصادي مرزها را درنورديد و اينجاست كه كار بسيار سخت تر و مراحل و الزامات آن پيچيده تر مي شود. رعايت استانداردهاي مناسب براي عرضه كالا در سطح بين المللي و رقابت با رقباي خارجي چيزي است كه تلاش مضاعف و عملكردي فراتر از آنچه امروز شاهدش هستيم را مي طلبد.

خوشبختانه اين چيزي نيست كه از ديد تيز بين توليد كنندگان و متوليان امر دور مانده باشد و تلاش هاي مختلف و متفاوتي براي پيشرفت در اين حوزه در جريان است. يكي از بهترين روش ها براي تشويق و ترغيب توليد كنندگان به توسعه و بهبودكارهايشان برگزاري مسابقات است. مسابقاتي كه نقطه عطفي مي شوند براي تلاش هاي مستمر توليد كنندگان  تا با سرعت بخشيدن و جهت دادن به اين تلاش ها و حضور در اين رقابت ها و مقايسه دستاوردهايشان با ديگران امتيازاتي كسب كنند يا تجاربي بياندوزند.

يكي از اين نوع اتفاقات كه امسال در كشورمان درچهارچوب صندلي اداري رقم خورد اولين مسابقه صندلي استاندارد بود كه به همت پژوهشگاه استاندارد ايران و با همراهي اتحاديه توليد كنندگان و صادر كنندگان مبلمان ايران و مدرسه علمي كاربردي مبلمان و با همت شركت نيكان كيفيت انديش به عنوان مجري برگزار شد و مي تواند شروعي خوب براي تداوم اين نوع فعاليت با گستردگي و كيفيت بيشتر در آينده باشد.   

اهداف اين مسابقه عبارت بودند از :

 • تشويق و ترويج فرهنگ استاندارد و كيفيت بين توليد كنندگان
 • آشنايي با استانداردهاي ملي و سيستم هاي كنترل كيفيت
 • افزايش سطح كيفي محصولات توليدي

در اين مسابقه فقط توليدات و محصولاتي كه از استاندارد ملي اجباري (استاندارد ملي صندلي‌هاي اداري ۹۶۹۹) برخورداربودند يا با ارسال مدارك در حال كسب آن بودند، مشاركت داده شدند. از بين واجدين شرايط داراي استاندارد ملي فعال در اين عرصه در كشور، ۲۰ شركت درمسابقه شركت كردند كه اميدواريم در مسابقات آتي اين تعداد افزايش يابد.

بطور معمول نتيجه تست ها و آزمايشات پژوهشگاه استاندارد در قالب «قبول» يا «مردود» منتشر مي شود، اما در اين تست به محصولات نمره داده شده و بر مبناي امتيازات كسب شده شركت ها و محصولات برتر معرفي شده اند. تست هاي ملي و بين المللي پژوهشگاه شامل مواردي همچون آزمونهاي استحكام و دوام ، تست كف و پشت، پايه و مكانيزم، سقوط ، تعادل و ايستايي و دسته ها بوده اند.

اين مسابقه در پنج رسته صندلي هاي مديريتي، صندلي هاي كارمندي، صندلي هاي آموزشي دسته تحريردار، صندلي هاي كنفرانس و مبل هاي اداري برگزار شد و هر شركت مي توانست در هر رسته در اين مسابقه شركت كرده و به ارسال محصولات خود بپردازد.

مراحل برگزاري به اين صورت بود كه ابتدا يك دوره آموزشي براي شركت ها و شركت كنندگان برگزار شد كه طي آن با معيارهاي رقابت آشنا شوند. پس از آن يك تيم سه نفره داوري متشكل از نمايندگان پژوهشگاه استاندارد، اتحاديه سازندگان صندلي و مبلمان و شركت مجري مسابقه به انجام بازديد دوره اي از واحدهاي كنترل كيفيت، آزمايشگاه ها و فرآيند توليد در شركت ها پرداختند.

اين تيم داوري سپس از هر شركت يك نمونه صندلي به صورت تصادفي انتخاب و پلمپ كرده و براي شركت در تست ها به پژوهشگاه استاندارد ارسال كردند.

پس از اين مراحل و كسب امتيازات، يك تيم داوري ديگر صندلي ها را از نظر زيبايي و راحتي مورد ارزيابي قرار دادند كه امتياز محصولات از اين جهت نيز مشخص گردد.

در هر رسته سه تنديس طلايي، نقره اي و برنزي كيفيت به محصولات برتر اعطا شده است. اسامي برندگان اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396 براساس روالي كه در بالا قيد شد به شرح جدول فوق مي باشد. اعلام اسامي برندگان و اعطاي لوح ها  همزمان با اختتاميه هفتمين نمايشگاه مبلمان اداري انجام شد.

ضمن تبريك به توليد كنندگاني كه موفق به دريافت تنديس شده اند و تبريك به ساير مشاركت كنندگان براي حضور در عرصه چنين رقابتي كه مطمئنا گامي در راستاي موفقيت هاي روز افزون آينده است اميدواريم شاهد تداوم اين رويداد و برگزاري رويدادهاي مشابه در سال هاي آتي باشيم و به مجري برنامه شركت نيكان كيفيت انديش خسته نباشيد مي گوييم .

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]