نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
انواع تشك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك يك نفره:

عمدتا تقاضاي خريد تشك هاي يك نفره از سوي قشر جوانان و نوجوانان صورت مي پذيرد. به همين دليل هم اين نوع تشك ها در اندازه ها و انواع مختلفي توليد مي شوند. خريد تشك هاي تك نفره براساس اندازه تخت خواب و نيز قد افراد صورت مي پذيرد. نوجوانان و نوزادان سايز هاي كوچكتر و جوانان و بزرگسالان سايز هاي بزرگ تر اين كالا را خريداري مي كنند.

انواع تشك يك نفره:

تشك نوزاد:

آنچه كه در انتخاب اين نوع تشك ها مهم است، جنس آنهاست. جنس الياف و پارچه ي به كار رفته در توليد تشك هاي نوزاد بايد فاقد هر گونه عوامل حساسيت زا باشد و خوابي راحت براي نوزادان به ارمغان آورد.

سايز اين تشك ها معمولا 90 * 65 است كه مطابق با اندازه تخت تهيه مي شود.

تشك نوجوان:

مهم ترين عامل سلامت نوجوانان خواب است. داشتن خوابي راحت و به اندازه كمك شاياني به آرامش و سلامت نوجوان مي نمايد. در توليد اين نوع تشك ها از فنر استفاده شده است.

سايز آن ها معمولا 180*80 است و ارتفاع آن ها كمي بلند تر از سطح تخت مي باشند.

تشك نوزاد نوجوان:

اين نوع تشك ها قابل استفاده هم براي نوجوانان و هم نوزادان است و سايز آن ها حدود 130* 70 است . براي خريد سيسموني معمولا اين نوع تشك ها تهيه مي شوند. در ابتدا به عنوان تشك نوزاد و در سالهاي بعد به عنوان تشك نوجوان مورد استفاده قرار مي گيرد.

تشك بزرگسال:

تشك هاي بزرگسالان به دو صورت سايز متوسط و سايز بزرگ در دسترس هستند. تشك هاي سايز متوسط براي كودكان و افرادي با قد متوسط مناسب هستند. سايز آن ها نيز معمولا 200* 90 است و اما تشك بزرگسالان سايز بزرگ براي افراد قد بلند و درشت اندام مناسب است. سايزشان نيز در حدود 200 * 120 مي باشد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

 

تشك هاي آبي:

تشك هاي آبي مواج عمدتا براي بهبود حال بيماران به كار گرفته مي شوند. با جابه جايي و حركت آب موجود در اين نوع تشك ها خون رساني در بدن بيمار افزايش مي يابد و از مشكلاتي چون زخم بستر جلوگيري مي كند.

به دليل وجود منافذ ريز روي سطح اين نوع تشك ها تهويه در آن ها به خوبي انجام مي شود و مانع از تعريق فرد مي شود. اين ويژگي مي تواند خصوصيتي مثبت براي تشك هاي آبي باشد.

در ابتدا اين نوع تشك ها با هدف جلوگيري از زخم بستر و توزيع فشاري توليد شدند و به دليل خواص فوق العاده آب براي بدن انسان تشك هاي مواج آبي در مدت زمان كوتاهي مورد استقبال همگان قرار گرفت.

ويژگي هاي تشك آبي:

 • تشك هاي مواج از آب پر مي شوند و قابل تنظيم هستند.
 • تشك ها پس از پر شدن سنگين مي شوند به همين دليل امكان جابه جايي آن ها سخت است.
 • تشك هاي مواج آبي قابليت شستشو دارند.
 • نوع ساختار اين تشك ها , موجب دوام بالاي آنها شده است.
 • تشك هاي آبي حالت مواجي شكل آب را حفظ مي كنند.
 • اين نوع تشك ها داراي چندين سوپاپ هستند.
 • تشك هاي مواج آبي به دليل نداشتن پمپ، بي صدا هستند.

يكي از معايبي كه اين نوع تشك ها مي توانند داشته باشند، دماي پايين آن هاست. برخي افراد با دراز كشيدن بر روي آن ها احساس سرما مي كنند.

تشك مواج خانگي:

يكي از پرطرفدارترين انواع تشك هاي آبي تشك مواج خانگي است كه براي نگهداري بيماران در منزل به كار برده مي شوند. اين نوع تشك ها توانايي تحمل وزن 80 تا 100 كيلوگرم را دارند كه مي تواند جزو معايب آن ها باشد، چرا كه قابل استفاده براي وزن هاي بالا نيست.

از مزيت هاي اين نوع تشك ها مي توان به وزن پايين آن ها اشاره كرد كه امكان جا به جاييشان را راحت نموده است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك هاي مموري فوم:

يكي از انواع تشك ها، تشك هاي مموري فوم هستند كه گفته مي شود بهترين نوع تشك هاي موجود در بازار اند. مي خواهيم ببينيم واقعا همينطور است؟ تشك هاي مموري فوم بهترين هستند ؟ اين نوع تشك ها چه تاثيري بر كيفيت خواب دارند؟

اين نوع تشك ها نسبت به كوچكترين فشاري سريعا تغيير حالت مي دهند. درست مانند خمير بازي با اين تفاوت كه بعد از حذف فشار دوباره به حالت اوليه ي خود برمي گردند.

براي خريد اين نوع تشك بايد اطلاعات و نكاتي را در نظر داشته باشيد:

 • اول اينكه به هنگام خريد هر نوع تشك از جمله تشك مموري فوم بايد به وزن خود توجه كنيد و تشك را بر اساس اين مقوله انتخاب نماييد.
 • پس از آن از راحتي و تناسب آن با نوع نيازتان مطمئن شويد. مي توانيد مهلتي براي امتحان آن درخواست نماييد. به مدت 24 ساعت بدون جدا كردن پلاستيك از آن استفاده كنيد و از راحتي آن اطمينان حاصل فرماييد.
 • تشك مموري فومي را انتخاب كنيد كه به گرما حساس باشد. بدين ترتيب با افزايش فشار نواحي مختلف بدن آن قسمت از تشك افزايش دما مي يابد و و در نهايت باعث نرم تر شدن تشك مي گردد.
 • قيمت تشك را با ميزان كيفيت آن مقايسه كنيد. تشك هاي مموري فوم قيمت هاي متفاوتي دارند. دليل اين اختلاف قيمت در تراكم مموري فوم هاي به كار رفته در آن است.
 • تشك هاي مموري فوم به سه صورت موجود هستند: تشك هاي فنري كه با يك لايه مموري فوم پوشانده شده است، تشك هاي فنري كه داراي يك لايه ي جداي مموري فوم هستند و تشك هايي كه فقط مموري فوم هستند.
 • نكته ي مهم در خريد انواع تشك ها توجه به گارانتي آن هاست. شركت سازنده بايد كيفيت كالاي خود را ضمانت كند. البته احتمالا ضمانت شركت هاي تازه تاسيس كه اقدام به گارانتي مادام العمر محصولات خود مي كنند، بي ارزش و فاقد اعتبار هستند.

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك هاي فنر متصل:

شركت هاي زيادي در زمينه توليد تشك هاي تخت خواب فعاليت مي كنند. در اين بين خريداران همواره آن دسته از محصولاتي را تهيه مي كنند كه كيفيت و طول عمر بهتري داشته باشند.

در دنياي امروز كه انسان ها درگير مسائل كثيري هستند، نياز به آرامش و استراحت بيش از پيش احساس مي شود. فرد هنگامي كه خسته از محل كار خود به خانه بر مي گردد، نياز به بستري آرامش بخش و راحت دارد. از اين رو كالاي خواب بسيار مهم و اثرگذار است.

انواع تشك:

تشك ها به عنوان مهم ترين كالاي خواب در انواع مختلفي چون: تشك هاي فنر متصل، تشك هاي فنر منفصل، تشك هاي طبي، تشك هاي آبي و .. توليد مي شوند.

كه هر كدام هم ويژگي ها و خصوصيات خاص خود را دارند. به طور مثال تشك هاي طبي عمدتا با هدف تسكين دردها و كوفتگي هاي بدن استفاده مي شوند.

تشك هاي فنر متصل:

در اين مقاله مي خواهيم شما را با نواع تشك هاي فنر متصل آشنا كنيم.

فنر ها در اين نوع تشك ها به هم متصل هستند و وزن فرد را بر روي تمام سطح تشك تقسيم مي كنند. به همين دليل هم عمدتا افرادي با وزن بالا اين نوع تشك ها را ترجيح مي دهند.

ويژگي هاي تشك هاي فنر متصل:

 • اين نوع تشك ها از اسفنج هاي چند لايه تشكيل شده اند.
 • الياف به كار رفته در ساخت آن ها ضد حساسيت و ارتجاعي است.
 • در برابر رطوبت و تعريق مقاوم هستند.
 • تمام وزن بدن را به طور يكسان روي سطح پخش مي كنند.
 • قابل استفاده براي هر سن و وزني هستند.
 • تهويه هوا در آن ها به خوبي انجام مي شود.
 • جزو تشك هاي مقاوم و بادوام محسوب مي شوند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك فنر منفصل:

به طور كلي تشك ها تاثير زيادي در زيبايي سرويس خواب دارند. تشك ها در ابعاد و انواع مختلفي توليد مي شوند و شما بايستي تشكي را انتخاب كنيد كه دقيقا متناسب با تخت و سرويس خوابتان باشد. نكته مهمي كه در خريد انواع تشك ها بايد در نظر داشته باشيد نوع آن است. تشك ها ارتباط مستقيمي با سلامت و آسايش جسم دارند.

امروزه تشك هايي تحت عنوان تشك فنر منفصل در بازار ارائه مي شوند كه داراي ويژگي هاي جالب و منحصربه فردي هستند. از اين رو طرفداران خاص خود را دارند. تشك هاي فنر منفصل، جدا از اينكه تشك هايي با قيمت مناسب و به صرفه هستندف به دليل ساختاري كه دارند مي توانند جزو تشك هاي متناسب با آناتومي بدن به شمار آيند.

ويژگي هاي تشك هاي فنر منفصل:

 • اين نوع تشك ها كيفيت خواب شما را به شدت افزايش مي دهند و به دليل عدم اتصال فنرهاي آن به يكديگر سبب خوابي راحت و آرامش بخش براي شما خواهند شد.
 • تشك هاي فنر منفصل به جهت بهبود دردهاي ناحيه كمر و كوفتگي هاي عضلاني نيز به كار گرفته مي شوند. البته به هنگام خريد به اين نكته توجه كنيد كه تشك دقيقا متناسب با قد شما باشد. اگر قد بلندي داريد به هيچ وجه تشك هاي 160 را خريداري نكنيد.
 • تراكم فنرها در تشك فنر منفصل به جرم هر قسمت از پستي بلندي هاي بدن بستگي دارد. به طور مثال شانه ها فشار بيش تري به تشك وارد كرده و فنرهاي مربوط به آن قسمت متراكم تر مي گردد.
 • به دليل فنرهاي مقاوم و قوي كه در ساخت اين نوع تشك ها استفاده شده است. در دراز مدت دچار فرسودگي نشده و از خود صداي غژ غژ منعكس نمي كنند.
 • در طولاني مدت هيچ گونه گودافتادگي در اين نوع تشك ها مشاهده نمي شود كه اين ناشي از كيفيت بالاي ساخت اين نوع تشك هاست.
:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

تشك طبي فنري:

مسلما همه شما مي دانيد كه خوابي راحت تاثيرمستقيمي در سلامت جسم و روح انسان دارد. داشتن يك خواب آسوده در طول شب سبب شروع يك روز پرانرژي و شاد مي گردد.

يكي از ملزومات خواب كالاي خواب و به طور دقيق تر تشك است. با خريد تشك مناسب و استراحت بر روي آن مي توانيد تا حد زيادي استرس ها و خستگي هاي طول روز را از خود دور كنيد.

بسياري افراد بعد از بيدار شدن احساس درد در عضلات، كمر و گردن خود دارند و اين مي تواند نشان آن باشد كه وقتش رسيده كه تشك تخت خواب خود را عوض كنند.

تشك ها در انواع مختلفي موجود هستند. توصيه مي شود قبل از خريد اطلاعاتي كافي در اين زمينه داشته باشيد تا تشكي متناسب با نيازتان تهيه فرماييد.

يكي از انواع تشك هاي طبي، تشك طبي فنري است كه در اينجا سعي داريم به معرفي خصوصيات، قيمت و مزاياي آن بپردازيم.

تشك طبي:

به طور كلي افراد تشك هاي طبي را عمدتا به توصيه ي پزشكان تهيه مي كنند، چرا كه اين نوع تشك ها خاصيت درماني دارند و مي توانند بسياري مشكلات جسماني ناشي از بدخوابي را رفع نمايند.

 

 

تشك طبي فنري:

تشك هاي  طبي فنري برخلاف تشك هاي طبي داراي فنر هستند و در ساخت آن ها از تكنولوژي روز ساخت تشك استفاده شده است. از آنجايي كه اين نوع تشك ها هم طبي هستند و هم فنري به آن ها تشك هاي طبي فنري گفته مي شود.

ساختار و نوع اين تشك ها به صورت فنر منفصل است و فنرهاي يك قسمت با قسمت ديگر اتصالي ندارد از اين رو مناسب براي تخت هاي دونفره هستند.

اين نوع تشك ها قابل استفاده براي تمامي سنين هستند و قيمت نسبتا مناسبي هم دارند. در مقابل اين قيمت به صرفه، طول عمر بالايي دارند و جزو تشك هاي بادوام و باكيفيت محسوب مي شوند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

انواع تشك:

براي داشتن يك روز شاد و سالم لازم است استراحت كافي در طول شب داشته باشيم . آنچه كه تاثير مستقيم بر كيفيت خواب ما دارد بستر خواب است. چنانچه عادت به خوابيدن بر روي زمين نداريد، به هنگام تهيه تشك تخت خواب بايد به مواردي توجه كنيد. يكي از اين موارد نوع تشك است كه در اين مقاله قصد داريم به شرح هر يك بپردازيم .

تشك طبي:

يكي از انواع تشك هاي پرطرفدار در بازار تشك هاي طبي هستند. اين نوع تشك ها فنر ندارند و سطح سفت و سخت تري نسبت به سايرين دارند كه همين ويژگي موجب شده تا فرد دچار مشكلاتي چون آرتروز و يا كمردرد نشود .

از انواع تشك هاي طبي مي توان موارد زير را نام برد :

قيمت تشك هاي طبي بر اساس نوع آن ها تعيين مي شود. نوع فومي، قيمتي ارزان تر نسبت به نوع اسفنجي دارد و تشك هاي مموري فوم نيز قيمت بالاتري نسبت به انواع قبلي دارند .

تشك فنري:

تشك هاي فنردار طول عمر پاييني دارند و به همين دليل هم بهتر است افرادي با وزن كم از آن ها استفاده كنند. اين نوع تشك ها قيمت پايين تري نسبت به تشك هاي طبي دارند و همين موجب شده تا بسياري افراد اين نوع تشك ها را انتخاب كنند.

يكي از ويژگي هاي تشك هاي فنري قابليت ارتجاعي بودن آن هاست كه وزن فرد را در سطح تشك پخش مي كند و به همين علت تشكي مناسب براي تخت هاي دونفره محسوب نمي شوند .

تشك طبي و فنري:

اين نوع تشك ها در سه نوع :

 • تشك طبي
 • تشك فنري مموري فوم
 • تشك پاكت اسپرينگ

ساخته مي شوند و هر كدام قيمت و كيفيت متفاوتي دارند .

به طور كلي اين نوع تشك ها براي سنين مختلفي به كار گرفته مي شوند. دليل اين امر نيز طول عمر بالا و فنرهاي قوي تشك هاي طبي و فنري است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

ويژگي هاي يك تشك استاندارد:

تشك ها يكي از لوازم مهم منزل به شمار مي روند و تاثير بسزايي در كيفيت خواب افراد دارند , انتخاب يك تشك مناسب مي تواند خواب راحتي را براي شما به ارمغان بياورد .

يك تشك استاندارد ويژگي هايي دارد كه به هنگام خريد بايد به آن ها توجه كرد :

 1. در ابتداي امر آنچه كه اهميت ويژه اي دارد، سلامت فرد است. تشك تهيه شده بايد مانع از كوفتگي عضلات و بدن شخص شود. در اين موارد تشك هاي طبي توصيه مي شوند كه به دليل سطح سفتي كه دارند از بروز چنين مشكلاتي جلوگيري مي كنند .
 2. انواع پارچه هاي مرغوب نخي و با الياف طبيعي در توليد تشك استاندارد به كار گرفته مي شود . نوع دوخت، استحكام و بسته بندي اين نوع خوشخواب ها نيز از كيفيت بالايي برخوردار است .
 3. به هنگام خريد بايد اين نكته را مدنظر داشت كه يك تشك استاندارد فنرهاي قوي و مقاومي دارد و همين نيز موجب افزايش طول عمر آن مي گردد. يك تشك استاندارد به طور ميانگين بين 7 تا 10 سال عمر مفيد دارد .
 4. تشك هاي استاندارد داراي دريچه هاي تهويه هوا هستند كه از تعريق و ايجاد بوي بد جلوگيري مي كند. تشك ها از الياف خنكي ساخته مي شوند و اين براي افرادي كه به گرما حساسيت دارند ويژگي مطلوبي به شمار مي رود .
 5. ارتفاع تشك نيز مهم است. تشك هاي طبي و استاندارد كمي از سطح تخت بالاتر مي آيند، در حالي كه تشك هاي معمولي هيچ ارتفاع تعريف شده اي ندارند. نوعي از انواع تشك ها به نام تشك جك دار ارتفاع قابل تنظيمي دارند و مي توان فنر داخل آنها را نيز به راحتي شل و يا سفت كرد .
 6. در خريد تشك مناسب بايد به وزن افراد نيز توجه كرد. تشك هايي مانند تشك هاي طبي اسفنجي مناسب براي افراد زير 90 كيلوگرم مي باشد، چرا كه در ساخت آن ها از اسفنج فشرده و پنبه استفاده شده است و طول عمر پاييني دارند .

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

تشك ضد حساسيت:

تشك جز لاينفك يك اتاق خواب است. تشك مي تواند عامل يك خواب ارام باشد يا همچنين  بر هم زننده خواب ارام باشد و ان را  با اختلال مواجه كند.  به غير از ساير  شرايط استاندارد تشك مثل  مقاومت و نرمي  كه هر يك براي ستون فقرات بسيار حساس و حياتي هستند، در اين مقاله قصد داريم  در ارتباط با حساسيت موجود در تشك كه برخي نسبت به ان الرژي دارند. مطالبي را ارائه دهيم .

 

تشك و عوامل حساسيت زا:

بسياري از افراد به خصوص افراد حساس و داراي الرژي فكر مي كنند كه وقتي در معرض تشك قرار مي گيرند به خاطر وجود گرد و غبار موجود در تشك است كه  علائم الرژي زا  دوباره خود را نشان مي دهد. اما دريغ از گرد و غبار( كه  البته  شايد واقعا در تشك گرد و غباري باشد، اما به نسبت خيلي كم وجود دراد  ان هم در تشك هاي استاندارد امروزي كه به اين نكته توجه مي شود) ،  اين عوامل الرژي زا بيشتر به خاطر وجود مواد شيميايي و يا موادي كه در تشك اسپري مي شوند، ايجاد مي شود. كه هم از طريق سيستم تنفس و يا از طريق پوست و زخم هاي پوست مي تواند وارد بدن  شود و ايجاد پادتن كرده و به دنبال ان علائم الرژي زايي چون عطسه، ابريزش و خارش را به همراه اورد.

 

تشك و نكات خريد تشك ضد حساسيت:

براي خريد يك تشك ضد حساسيت قرار نيست كار فوق العاده سختي را انجام دهيد. در هر خريدي هميشه بايد سعي كنيد از اجناس با كيفيت بهره مند شويد. تسك هاي ارزان و بدون كيفيت در بازار زياد هستند كه با توجه به مطالب بالا مي توانند مسبب ايجاد الرژي باشند. به هنگام خريد تشك سعي كنيد هزينه كافي را كنار بگذاريد تا با مشكلات عديده ديگر مواجه نشويد.

تشك همان طور كه گفته شد يك عنصر اساسي در  اتاق خواب شماست كه دست كم چيزي حدود ۵ الي ۶ ساعت از ساعات زندگي خود را در ان مي گذارانيد پس نياز دارد كه به ان ارزش دهيم و جنس با كيفيت بخريم.

براي اين كار شما مي توانيد از فروشنده بخواهيد تشك هاي با كيفيت و مرغوب ضد حساسيت را همراه با گارانتي معتبر به شما معرفي كند. در مقاله هاي اينده در ارتباط با انواع تشك ها همچنين تشك ضد حساسيت بيشتر صحبت به عمل  خواهد امد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

معرفي تشك هاي بادي

تشك هاي بادي با ظاهري راحت مورد استفاده بسياري قرار گرفته مي شود , عمده كاربرد اين نوع تشك ها در سفر است . با خريد يك تشك بادي خوب مي توانيد تمام انتظاراتي كه از يك تشك داريد برآورده سازيد .

اگر مايل هستيد تشكتان سفت تر باشد بايد هواي بيش تري را به داخل آن پمپاژكنيد كه اين كه كار به وسيله پمپ باد صورت مي گيرد , پمپ هاي باد به دو صورت دستي و يا برقي موجود مي باشند .

اين نوع تشك ها جزو تشك هاي طبي محسوب مي شوند كه به راحتي جمع و يا تبديل به يك تخت تك نفره يا دو نفره مي شود , اجزاي مختلف بدن بر اساس فشاري كه به سطح آن وارد مي كنند به داخل تشك فرو مي روند و ستون فقرات شما را به حالت ايستاده نگه مي دارند كه اين خوابي آسوده و راحت را براي شما به همراه خواهد داشت .

انواع تشك هاي بادي

تشك هاي بادي را مي توان در انواع مختلفي يافت . امروزه با گذشت زمان انواع جديد تر اين نوع تشك ها در دسترس هستند , اگر مدت زمان زيادي است كه از يك تشك بادي استفاده مي كنيد وقت آن رسيده كه يك مدل جديد تر آن را تهيه نماييد .

 • تشك بادي بالشدار

يك برامدگي در انتهاي اين نوع تشك وجود دارد كه مي توان از آن به عنوان بالش استفاده كرد .

 • تشك بادي لاتكس

لاتكس تهيه شده از مواد نفتي و يا گياهي است كه به صورت لايه اي در اين نوع تشك تعبيه شده است .

 • تشك بادي فومي

در اين مدل تشك ها لايه هاي فوم به كار رفته كه مي تواند احساس گرما و راحتي را براي شما به ارمغان بياورد .

 • تشك بادي ژله اي

با بهره گيري از تكنولوژي روز ساخت تشك توليد مي شود و حالتي ژله اي به خود مي گيرد كه تكيه گاهي خوب براي پشت بدن محسوب مي شود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

نكات مهم در خريد تشك

در خريد و تهيه انواع تشك ها بايد به نكاتي توجه شود برخي از آن ها در ذيل آورده شده است :

·        وضعيت جسماني و سلامتي فرد

نكته قابل توجه سلامت فرد است , تشكي را تهيه كنيد كه سلامت و آرامش شما را به خطر نيندازد . امروزه با هجوم انواع تشك هاي متنوعي مواجه هستيم كه هريك بنا به خصوصيات و وضعيت جسماني افراد طراحي و توليد شده اند .

اگر از مشكلاتي چون كمردرد يا درد هاي عضلاني رنج مي بريد قبل از خريد تشك با پزشك خود مشورت كنيد , متخصصان عمدتا تشك هاي سفت طبي را توصيه مي كنند اما هر فردي روي يك نوع تشك احساس آرامش مي كند قبل از خريد تشك مي توانيد به آرامي روي آن دراز بكشيد و از راحتي آن اطمينان حاصل نماييد .

·        سايز تشك

سايز تشك يكي از نكات مهمي است كه بايد به آن توجه نمود . تشك هاي دونفره , تك نفره و كودك در اندازه هاي مختلفي در بازار موجود هستند و شما بايستي براساس اندازه تخت خواب و نيز قد خود يكي از سايز ها را انتخاب كنيد .

·        راحتي تشك

تشك ها در انواع مختلف بادي , آبي , فنري , اسفنجي و .. در دسترس هستند تشكي را انتخاب كنيد كه راحت و مناسب حال شما باشد , آنچه كه در خريد تشك ها مهم است راحتي آن هاست نه سبك يا سنگين بودنشان چرا كه قرار نيست تشك را هرروز جابه جا كنيم اما راحتي آن سبب آرامش و آسايش ما به هنگام خواب مي شود .

·        كيفيت تشك

تشك هاي با كيفيت و استاندارد را مي توان از روي پارچه آن ها , فنرهاي به كار رفته در آن ها و نوع بسته بنديشان تشخيص داد . تشك هاي استاندارد داراي فنرهاي قوي با طول عمر بالاهستند و پارچه هاي مرغوبي هم در ساخت آن ها به كار برده شده است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

تشك هاي دونفره

تشك ها با سايز ها و اندازه هاي مختلفي براي تمامي گروه هاي سني توليد مي شوند , تشك بايد با توجه به قد و سن افراد انتخاب شود در غير اين صورت باعث عدم آرامش شما به هنگام خواب مي گردد .

زوج ها به هنگام خريد تشك هاي دونفره بايد اطلاعاتي را مدنظر داشته باشند تا بتوانند بر اساس آن اقدام به تهيه تشك مناسب نمايند , در اينجا به شرح انواع تشك هاي دونفره مي پردازيم و ويژگي هاي هريك را شرح مي دهيم :

تشك هاي فنري منفصل

تشك هاي فنري منفصل يكي از بهترين انواع تشك هاي دونفره موجود در بازار هستند , اين نوع تشك ها از فنرهاي منفصل ساخته مي شوند بدين ترتيب تكان خوردن قسمتي از تشك ربطي به بقيه فنرها ندارد و هريك از زوج ها مي توانند با آرامش استراحت كنند .

تشك هاي نرم و راحت فنري منفصل به شما اين امكان را مي دهد تا خوابي راحت و شيرين را تجربه كنيد چرا كه قسمت هايي از بدن كه داراي برآمدگي بيش تري است مانند شانه ها و باسن بيش تر در تشك فرو مي رود و به ستون فقرات فشاري وارد نمي شود .

تشك هاي اسفنجي

ديگر انواع تشك ها , تشك هاي اسفنجي هستند كه در وزن ها و اندازه هاي گوناگوني توليد شده و در ساخت آن ها از هيچ فنري استفاده نشده است . تشك هاي اسفنجي با تكنولوژي قديمي ساخته مي شوند اما به دليل عدم وجود فنر در آن ها براي تخت هاي دونفره مناسب هستند چراكه با تكان يا غلت خوردن فرد مزاحمتي براي فرد ديگر ايجاد نمي كند .

تشك هاي فنري

تشك هاي فنري جزو پرطرفدارترين نوع تشك ها علي الخصوص براي افراد سنگين وزن است زيرا وزن شخص را در تمام سطح تشك پخش مي كند , اصلي ترين بخش اين نوع تشك ها فنر است و شما مي توانيد بعد از يك روز سخت كاري با آرامش روي آن ها استراحت كنيد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

ليست قيمت تشك : 

 به هنگام خريد انواع تشك با سوالات و ابهاماتي مواجه هستيم , در اينجا سعي شده به تمامي سوالات شما در خصوص قيمت , نوع , راحتي و طول عمر تشك ها پاسخ بدهيم .

كدام تشك ها قيمت مناسب تري دارند ؟

اگر قصد خريد تشك داريد بايد بدانيد كه قيمت تشك ها با هم متفاوت است , موارد زيادي در تعيين قيمت تاثير گذار است من جمله : برند توليد كننده تشك , نوع و اندازه خوشخواب و ..

مهم ترين مقوله تاثيد گذار در قيمت تشك نوع آن است , تشك ها بنا به نياز افراد در انواع مختلفي ساخته مي شوند .

انواع تشك

 • تشك هاي فنري

يكي از انواع تشك هاي موجود در بازار است كه ساختار نرم تري دارند و مناسب براي افرادي هستند كه سفتي متعادل تشك را ترجيح مي دهند , قيمت اين نوع تشك ها به نسبت سايرين مناسب تر و كيفيت و طول عمر خوبي هم دارند .

 • تشك هاي اسفنجي

تشك هاي اسفنجي سطحي سفت تر از تشك هاي فنري دارند , عمده توصيه پزشكان استفاده از اين نوع تشك هاست چرا كه دردهاي كمر و كوفتگي هاي بدن را رفع مي نمايد . قيمت اين نوع تشك هاي طبي بالاتر است اما در مقابل كيفيت بسيار خوب و دوام بالايي دارند .

 • تشك هاي فوم

اين نوع تشك ها بر اساس جديترين تكنولوژي توليد تشك ساخته مي شود , به هنگام قرار گيري روي سطح اين نوع تشك ها مشاهده مي شود كه تشك حالت بدن شما را به خود مي گيرد . اين تشك ها گرانتر از ساير مدل هاي قبلي است .

كدام تشك ها راحتي خواب بيش تري دارند ؟

تشك هاي راحت خيلي نرم و يا خيلي سفت نيستند , هر تشك بنا به نوع بدن شخص مي تواند مناسب و راحت باشد . پزشكان عمدتا تشك هاي طبي سفت تر را توصيه مي كنند كه گفته مي شود براي بهبود مشكلاتي چون كمردرد موثر است البته كه افراد با خوابيدن روي تشك هاي متفاوت احساس رضايت مي كردند كه نشان از عدم قطعيت اين نظريه است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/20  ساعت: ۱۲

تشك و مراقبت هاي ضروري از تشك:

مشئله اي كه بايد هر كدام از ما ان را براي خود حل و فصل كنيم اين است كه تشكي كه در اتاق خواب ما قرار گرفته است تنها براي خواب ماست و جز اين نبايد كارايي داشته باشد. طبق امار هايي كه بهداشت جهاني اعلام كرده است يك انسان سالم تقريبا بين ۷ تا ۸ ساعت از زندگي روزانه خود را در تخت مي گذاراند، اين زمان براي زمان خواب است، خوابي كه به اندازه غذا خوردن، نفس كشيدن و ديگر نياز هاي ضروزي انسان بسيار داراي اهميت است و بايد به ان دقت كافي و وافي داشت. طبق گزارشات بهداشت جهاني بايد از اين سرمايه زندگي به خوبي حمايت كرد، يعني بايد بر روي تشك خود مراقبت هاي اوليه و ضروري را پياده كرد تا اسيب نبيند.

تشك : استاندارد هاي موجود در كاتالوگ

هر تشكي به همراه خود يك گارانتي و يك كاتالوگ دارد كه در ان، شرايط و ويژگيهاي يك تشك نوشته شده است. شرايطي چون عرض و طول تخت، مواد سازنده، ميزان گارانتي موجود و ديگر نكات ضروري مربوط به تشك را كامل نوشته است و شما مي توانيد با توجه به شرايط خود ان را انتخاب كنيد، اگر شما داراي مشكلاتي از ستون فقرات هستيد بايد از از تشك سفت و متمايل به سخت استفاده كنيد اگر باردار هستيد شايد ترجيح دهيد نرم و راحت باشد. با خواندن كاتالوگ موجود حتي مي توانيد متحمل هزينه هاي اضافي نشويد. و در اينده تشك از اسيب در امان بماند.

تشك:

تنها براي خواب است بسياري از ما تشك را محلي براي مطالعه، ارايش كردن، اهنگ گوش كردن و يا مراقبت از كودك انتخاب مي كنيم و اين باعث مي شود كه تشك به مرور زمان تغيير شكل دهد و به هنگام خواب شما را اذيت كند و در ان فرو برويد كه به دنبال ان تغيير شكل در ناحيه ستون فقرات شما اتفاق خواهدد افتاد. يا حتي ديده شده تشك محل غذا خوردن شده است كه با ريختن انواع مواد غذايي ديگر سخت مي شود لكه هاي موجود را از بين برد.

:
برچسب‌ها:

[ ]