نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
تشك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك يك نفره:

عمدتا تقاضاي خريد تشك هاي يك نفره از سوي قشر جوانان و نوجوانان صورت مي پذيرد. به همين دليل هم اين نوع تشك ها در اندازه ها و انواع مختلفي توليد مي شوند. خريد تشك هاي تك نفره براساس اندازه تخت خواب و نيز قد افراد صورت مي پذيرد. نوجوانان و نوزادان سايز هاي كوچكتر و جوانان و بزرگسالان سايز هاي بزرگ تر اين كالا را خريداري مي كنند.

انواع تشك يك نفره:

تشك نوزاد:

آنچه كه در انتخاب اين نوع تشك ها مهم است، جنس آنهاست. جنس الياف و پارچه ي به كار رفته در توليد تشك هاي نوزاد بايد فاقد هر گونه عوامل حساسيت زا باشد و خوابي راحت براي نوزادان به ارمغان آورد.

سايز اين تشك ها معمولا 90 * 65 است كه مطابق با اندازه تخت تهيه مي شود.

تشك نوجوان:

مهم ترين عامل سلامت نوجوانان خواب است. داشتن خوابي راحت و به اندازه كمك شاياني به آرامش و سلامت نوجوان مي نمايد. در توليد اين نوع تشك ها از فنر استفاده شده است.

سايز آن ها معمولا 180*80 است و ارتفاع آن ها كمي بلند تر از سطح تخت مي باشند.

تشك نوزاد نوجوان:

اين نوع تشك ها قابل استفاده هم براي نوجوانان و هم نوزادان است و سايز آن ها حدود 130* 70 است . براي خريد سيسموني معمولا اين نوع تشك ها تهيه مي شوند. در ابتدا به عنوان تشك نوزاد و در سالهاي بعد به عنوان تشك نوجوان مورد استفاده قرار مي گيرد.

تشك بزرگسال:

تشك هاي بزرگسالان به دو صورت سايز متوسط و سايز بزرگ در دسترس هستند. تشك هاي سايز متوسط براي كودكان و افرادي با قد متوسط مناسب هستند. سايز آن ها نيز معمولا 200* 90 است و اما تشك بزرگسالان سايز بزرگ براي افراد قد بلند و درشت اندام مناسب است. سايزشان نيز در حدود 200 * 120 مي باشد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

 

تشك هاي آبي:

تشك هاي آبي مواج عمدتا براي بهبود حال بيماران به كار گرفته مي شوند. با جابه جايي و حركت آب موجود در اين نوع تشك ها خون رساني در بدن بيمار افزايش مي يابد و از مشكلاتي چون زخم بستر جلوگيري مي كند.

به دليل وجود منافذ ريز روي سطح اين نوع تشك ها تهويه در آن ها به خوبي انجام مي شود و مانع از تعريق فرد مي شود. اين ويژگي مي تواند خصوصيتي مثبت براي تشك هاي آبي باشد.

در ابتدا اين نوع تشك ها با هدف جلوگيري از زخم بستر و توزيع فشاري توليد شدند و به دليل خواص فوق العاده آب براي بدن انسان تشك هاي مواج آبي در مدت زمان كوتاهي مورد استقبال همگان قرار گرفت.

ويژگي هاي تشك آبي:

 • تشك هاي مواج از آب پر مي شوند و قابل تنظيم هستند.
 • تشك ها پس از پر شدن سنگين مي شوند به همين دليل امكان جابه جايي آن ها سخت است.
 • تشك هاي مواج آبي قابليت شستشو دارند.
 • نوع ساختار اين تشك ها , موجب دوام بالاي آنها شده است.
 • تشك هاي آبي حالت مواجي شكل آب را حفظ مي كنند.
 • اين نوع تشك ها داراي چندين سوپاپ هستند.
 • تشك هاي مواج آبي به دليل نداشتن پمپ، بي صدا هستند.

يكي از معايبي كه اين نوع تشك ها مي توانند داشته باشند، دماي پايين آن هاست. برخي افراد با دراز كشيدن بر روي آن ها احساس سرما مي كنند.

تشك مواج خانگي:

يكي از پرطرفدارترين انواع تشك هاي آبي تشك مواج خانگي است كه براي نگهداري بيماران در منزل به كار برده مي شوند. اين نوع تشك ها توانايي تحمل وزن 80 تا 100 كيلوگرم را دارند كه مي تواند جزو معايب آن ها باشد، چرا كه قابل استفاده براي وزن هاي بالا نيست.

از مزيت هاي اين نوع تشك ها مي توان به وزن پايين آن ها اشاره كرد كه امكان جا به جاييشان را راحت نموده است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك هاي مموري فوم:

يكي از انواع تشك ها، تشك هاي مموري فوم هستند كه گفته مي شود بهترين نوع تشك هاي موجود در بازار اند. مي خواهيم ببينيم واقعا همينطور است؟ تشك هاي مموري فوم بهترين هستند ؟ اين نوع تشك ها چه تاثيري بر كيفيت خواب دارند؟

اين نوع تشك ها نسبت به كوچكترين فشاري سريعا تغيير حالت مي دهند. درست مانند خمير بازي با اين تفاوت كه بعد از حذف فشار دوباره به حالت اوليه ي خود برمي گردند.

براي خريد اين نوع تشك بايد اطلاعات و نكاتي را در نظر داشته باشيد:

 • اول اينكه به هنگام خريد هر نوع تشك از جمله تشك مموري فوم بايد به وزن خود توجه كنيد و تشك را بر اساس اين مقوله انتخاب نماييد.
 • پس از آن از راحتي و تناسب آن با نوع نيازتان مطمئن شويد. مي توانيد مهلتي براي امتحان آن درخواست نماييد. به مدت 24 ساعت بدون جدا كردن پلاستيك از آن استفاده كنيد و از راحتي آن اطمينان حاصل فرماييد.
 • تشك مموري فومي را انتخاب كنيد كه به گرما حساس باشد. بدين ترتيب با افزايش فشار نواحي مختلف بدن آن قسمت از تشك افزايش دما مي يابد و و در نهايت باعث نرم تر شدن تشك مي گردد.
 • قيمت تشك را با ميزان كيفيت آن مقايسه كنيد. تشك هاي مموري فوم قيمت هاي متفاوتي دارند. دليل اين اختلاف قيمت در تراكم مموري فوم هاي به كار رفته در آن است.
 • تشك هاي مموري فوم به سه صورت موجود هستند: تشك هاي فنري كه با يك لايه مموري فوم پوشانده شده است، تشك هاي فنري كه داراي يك لايه ي جداي مموري فوم هستند و تشك هايي كه فقط مموري فوم هستند.
 • نكته ي مهم در خريد انواع تشك ها توجه به گارانتي آن هاست. شركت سازنده بايد كيفيت كالاي خود را ضمانت كند. البته احتمالا ضمانت شركت هاي تازه تاسيس كه اقدام به گارانتي مادام العمر محصولات خود مي كنند، بي ارزش و فاقد اعتبار هستند.

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك هاي فنر متصل:

شركت هاي زيادي در زمينه توليد تشك هاي تخت خواب فعاليت مي كنند. در اين بين خريداران همواره آن دسته از محصولاتي را تهيه مي كنند كه كيفيت و طول عمر بهتري داشته باشند.

در دنياي امروز كه انسان ها درگير مسائل كثيري هستند، نياز به آرامش و استراحت بيش از پيش احساس مي شود. فرد هنگامي كه خسته از محل كار خود به خانه بر مي گردد، نياز به بستري آرامش بخش و راحت دارد. از اين رو كالاي خواب بسيار مهم و اثرگذار است.

انواع تشك:

تشك ها به عنوان مهم ترين كالاي خواب در انواع مختلفي چون: تشك هاي فنر متصل، تشك هاي فنر منفصل، تشك هاي طبي، تشك هاي آبي و .. توليد مي شوند.

كه هر كدام هم ويژگي ها و خصوصيات خاص خود را دارند. به طور مثال تشك هاي طبي عمدتا با هدف تسكين دردها و كوفتگي هاي بدن استفاده مي شوند.

تشك هاي فنر متصل:

در اين مقاله مي خواهيم شما را با نواع تشك هاي فنر متصل آشنا كنيم.

فنر ها در اين نوع تشك ها به هم متصل هستند و وزن فرد را بر روي تمام سطح تشك تقسيم مي كنند. به همين دليل هم عمدتا افرادي با وزن بالا اين نوع تشك ها را ترجيح مي دهند.

ويژگي هاي تشك هاي فنر متصل:

 • اين نوع تشك ها از اسفنج هاي چند لايه تشكيل شده اند.
 • الياف به كار رفته در ساخت آن ها ضد حساسيت و ارتجاعي است.
 • در برابر رطوبت و تعريق مقاوم هستند.
 • تمام وزن بدن را به طور يكسان روي سطح پخش مي كنند.
 • قابل استفاده براي هر سن و وزني هستند.
 • تهويه هوا در آن ها به خوبي انجام مي شود.
 • جزو تشك هاي مقاوم و بادوام محسوب مي شوند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۱

تشك فنر منفصل:

به طور كلي تشك ها تاثير زيادي در زيبايي سرويس خواب دارند. تشك ها در ابعاد و انواع مختلفي توليد مي شوند و شما بايستي تشكي را انتخاب كنيد كه دقيقا متناسب با تخت و سرويس خوابتان باشد. نكته مهمي كه در خريد انواع تشك ها بايد در نظر داشته باشيد نوع آن است. تشك ها ارتباط مستقيمي با سلامت و آسايش جسم دارند.

امروزه تشك هايي تحت عنوان تشك فنر منفصل در بازار ارائه مي شوند كه داراي ويژگي هاي جالب و منحصربه فردي هستند. از اين رو طرفداران خاص خود را دارند. تشك هاي فنر منفصل، جدا از اينكه تشك هايي با قيمت مناسب و به صرفه هستندف به دليل ساختاري كه دارند مي توانند جزو تشك هاي متناسب با آناتومي بدن به شمار آيند.

ويژگي هاي تشك هاي فنر منفصل:

 • اين نوع تشك ها كيفيت خواب شما را به شدت افزايش مي دهند و به دليل عدم اتصال فنرهاي آن به يكديگر سبب خوابي راحت و آرامش بخش براي شما خواهند شد.
 • تشك هاي فنر منفصل به جهت بهبود دردهاي ناحيه كمر و كوفتگي هاي عضلاني نيز به كار گرفته مي شوند. البته به هنگام خريد به اين نكته توجه كنيد كه تشك دقيقا متناسب با قد شما باشد. اگر قد بلندي داريد به هيچ وجه تشك هاي 160 را خريداري نكنيد.
 • تراكم فنرها در تشك فنر منفصل به جرم هر قسمت از پستي بلندي هاي بدن بستگي دارد. به طور مثال شانه ها فشار بيش تري به تشك وارد كرده و فنرهاي مربوط به آن قسمت متراكم تر مي گردد.
 • به دليل فنرهاي مقاوم و قوي كه در ساخت اين نوع تشك ها استفاده شده است. در دراز مدت دچار فرسودگي نشده و از خود صداي غژ غژ منعكس نمي كنند.
 • در طولاني مدت هيچ گونه گودافتادگي در اين نوع تشك ها مشاهده نمي شود كه اين ناشي از كيفيت بالاي ساخت اين نوع تشك هاست.
:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

تشك طبي فنري:

مسلما همه شما مي دانيد كه خوابي راحت تاثيرمستقيمي در سلامت جسم و روح انسان دارد. داشتن يك خواب آسوده در طول شب سبب شروع يك روز پرانرژي و شاد مي گردد.

يكي از ملزومات خواب كالاي خواب و به طور دقيق تر تشك است. با خريد تشك مناسب و استراحت بر روي آن مي توانيد تا حد زيادي استرس ها و خستگي هاي طول روز را از خود دور كنيد.

بسياري افراد بعد از بيدار شدن احساس درد در عضلات، كمر و گردن خود دارند و اين مي تواند نشان آن باشد كه وقتش رسيده كه تشك تخت خواب خود را عوض كنند.

تشك ها در انواع مختلفي موجود هستند. توصيه مي شود قبل از خريد اطلاعاتي كافي در اين زمينه داشته باشيد تا تشكي متناسب با نيازتان تهيه فرماييد.

يكي از انواع تشك هاي طبي، تشك طبي فنري است كه در اينجا سعي داريم به معرفي خصوصيات، قيمت و مزاياي آن بپردازيم.

تشك طبي:

به طور كلي افراد تشك هاي طبي را عمدتا به توصيه ي پزشكان تهيه مي كنند، چرا كه اين نوع تشك ها خاصيت درماني دارند و مي توانند بسياري مشكلات جسماني ناشي از بدخوابي را رفع نمايند.

 

 

تشك طبي فنري:

تشك هاي  طبي فنري برخلاف تشك هاي طبي داراي فنر هستند و در ساخت آن ها از تكنولوژي روز ساخت تشك استفاده شده است. از آنجايي كه اين نوع تشك ها هم طبي هستند و هم فنري به آن ها تشك هاي طبي فنري گفته مي شود.

ساختار و نوع اين تشك ها به صورت فنر منفصل است و فنرهاي يك قسمت با قسمت ديگر اتصالي ندارد از اين رو مناسب براي تخت هاي دونفره هستند.

اين نوع تشك ها قابل استفاده براي تمامي سنين هستند و قيمت نسبتا مناسبي هم دارند. در مقابل اين قيمت به صرفه، طول عمر بالايي دارند و جزو تشك هاي بادوام و باكيفيت محسوب مي شوند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

تشك نوزاد:

از آنجايي كه نوزاد مدت زيادي را در خواب سپري مي كند، مي توان گفت واجب ترين و مهم ترين جزء سيسموني تشك و كالاي خواب نوزاد است.

هنگام خريد تشك نوزاد آنچه كه از اهميت ويژه اي برخوردار است، جنس آن است. تشك نوزاد بايد از الياف و پارچه هاي ضد حساسيت توليد شده باشد و جنس آن نرم و راحت باشد.

برخلاف تصور خيلي ها تشك نوزاد بايد سفت باشد. تشك هاي نرم به هيچ وجه مناسب نوزاد نيستند، زيرا با فرو رفتن بدن و گردن در داخل تشك مشكلاتي را براي استخوان هاي نوزاد به وجود مي آورد. بدن نوزاد انعطاف پذير است و به همين دليل هم روي تشك هاي سفت احساس راحتي بيش تري مي كند.

يك تشك خوب چه ويژگي هايي دارد؟

تشك نوزاد را بر اساس نوع و سايز تخت خواب انتخاب كنيد. در خريد يك تشك خوب موارد زير نقش دارند:

جنس تشك:

همانطور كه قبل تر هم گفتيم نوع جنس تشك نوزاد از اهميت بالايي برخوردار است. جنس آن مي تواند از اسفنج و يا فنر باشد. ميزان تراكم اسفنج در تشك هاي اسفنجي ميزان سفتي و يا نرمي آن را تعيين مي كنند. به همين دليل هم مهم هستند و اما در تشك هاي فنري، نوع فنر به كار رفته و تعداد آن هاست كه مهم است.

راحتي تشك:

تشك هاي راحت، خوابي رويايي و راحت را براي نوزاد به ارمغان مي آورند.  پس در انتخاب اين كالا در درجه اول به راحتي آن دقت كنيد. يك تشك راحت تشكي است كه حالت ستون فقرات را در وضعيت ايستاده قرار مي دهد، بنابراين فشاري به كمر و گردن نوزاد وارد نمي شود.

دوام تشك:

آنچه كه دوام تشك را افزايش مي دهد، كيفيت متريال به كار رفته در ساخت آن هاست. هراندازه تشك مرغوب تر و با كيفيت تر باشد، دوام بيش تري خواهد داشت و البته كه قيمت گران تري هم دارد. اما مطمئن باشيد كه ارزشش را دارد .

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

تميز كردن تشك تخت خواب:

يكي از كالاهاي ارزشمند به جهت آسايش و آرامش در خواب تشك مي باشد. به همين جهت هم نگهداري از آن اهميت زيادي دارد. هرچند وقت يك بار تشك بايد به طور كامل تميز شود و گرد و غبارها و آلودگي هاي سطح آن زدوده شود. در اين مقاله قصد داريم طريقه ي صحيح تميز كردن تشك تخت خواب را به شما آموزش دهيم.

 • مرحله اول جارو كشيدن تشك است. تمام سطح تشك را به وسيله جاروبرقي جارو كرده و پوست هاي ريز و گردوخاك را از روي آن جمع آوري مي كنيم. اين كار را مي توانيد با فرچه هاي جاروبرقي انجام دهيد. دقت كنيد كه تمام سطح تشك را جارو كرده باشيد.
 • در صورتي كه لكه اي بر روي تشك مشاهده كرديد، سريعا به رفع آن اقدام كنيد. اگر لكه هنوز خيس است، دستمال تميزي را برداشته با آب سرد خيس كرده و روي قسمت مورد نظر بكشيد. به هيچ وجه دستمال را با فشار بر روي لكه نسابيد، چرا كه موجب نفوذ لكه و مايعات به لايه هاي زيرين مي گردد. براي رفع لكه هاي قديمي و آلودگي هاي تشك مي توانيد از محلول رقيق شده ي مايع ظرفشويي و آب اكسيژنه استفاده كنيد. پس از اتمام اين مرحله مي توانيد با دستمال تميز تمام سطح تشك را از اين محلول پاك كنيد.
 • تميز كردن تشك تخت خواب به ميزان زيادي به جنس آن بستگي دارد. همواره دقت كنيد كه محلول هاي پاك كننده به سطح فوم تشك نرسند. در موارد متعددي مي توان از جوش شيرين هم استفاده كرد. جوش شيرين ضدعفوني كننده ي خوبي است و لكه ها و بوي نامطبوع تشك را از بين مي برد. جوش شيرين را بر روي تشك ريخته به مدت 30 دقيقه صبر كرده و سپس به وسيله جاروبرقي سطح تشك را از جوش شيرين پاك كنيد.
 • در پايان هم پنجره ها و در اتاق را باز بگذاريد تا تشك خشك شود.
:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

چه تشك خوابي بخريم؟

پيش از خريد تشك خواب بهتر است اطلاعاتي در اين زمينه داشته باشيد.  پس از آن با در نظر گرفتن نوع خواسته و نيازتان از يك تشك خواب اقدام به خريد كنيد.

تشك هاي مناسب و استاندارد به طور كلي داراي ويژگي هايي هستند كه در اينجا شرح داده مي شود:

 • تشك هاي خيلي سفت و يا خيلي نرم به هيچ وجه مناسب نيستند و مشكلات جسمي از قبيل كمردرد، كوفتگي و ..  براي شما به همراه خواهند داشت. پس به هنگام خريد بهتر است روي تشك دراز بكشيد و از راحتي آن مطمئن شويد.
 • مورد مهم بعدي اندازه و سايز تشك است. وقتي مي خواهيد تشكي را تهيه كنيد، بايد ببينيد چه كسي مي خواهد روي آن بخوابد. تشك بايد متناسب با قد انتخاب شود . تشك اگر بسيار كوچك باشد سبب عدم آرامش شما به هنگام خواب مي گردد.
 • سعي كنيد تشك هاي دولايه را انتخاب كنيد تا در صورت لك شدن لايه بيروني تشك قسمت هاي زيرين مصون بمانند.
 • نكته مهم بعدي در خريد تشك، روكش است. به هنگام خريد حتما روكش تشك را نيز تهيه نماييد چرا كه سبب افزايش طول عمر تشك شما خواهد شد. اين كالاي كاربردي باعث زيبا تر شدن تخت خواب و نيز مانع از پارگي و لك شدن تشك مي گردد.
 • براي بهبود كيفيت خواب بهتر است هر ده سال يكبار تشك و كفي تختتان را عوض كنيد.
 • اينكه كدام تشك با كدام جنس برايتان مناسب تر است بستگي به خود شما دارد. تشك ها در انواع متفاوتي توليد مي شوند: تشك هاي فنري، تشك هاي طبي،  تشك هاي طبي و فنري، تشك آبي و تشك هاي بادي. تشك هاي بادي و آبي عمدتا در پيك نيك ها و بيرون از منزل به كار برده مي شوند.
:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

خريد تشك مناسب:

در حال حاضر تشك هاي متنوع با قيمت هاي متفاوتي در بازار وجود دارند. به همين دليل هم به هنگام خريد بايد نكاتي را در نظر داشت و بر اساس آن ها اقدام به تهيه تشكي مناسب نمود.

اين مقاله با هدف راهنمايي شما براي خريد بهترين نوع تشك تهيه شده است. يكي از مشكلات جدي جوامع امروزي بدخوابي است كه ناشي از استرس ها و يا خستگي هاي در طول روز است. همه ما نياز داريم پس از يك روز سخت كاري خوابي راحت و آسوده داشته باشيم. يكي از مواردي كه بر كم و كيف خواب ما تاثير مي گذارد، تشك خواب است .

تشك هاي تخت خواب عمر محدودي دارند ( ميانگين 7 تا 10 سال ) و عوامل متعددي هم بر كم و زياد شدن آن اثر دارد. چه وقت بايد تشك خود را عوض كنيم ؟

 • هنگامي كه با درد و كوفتگي از خواب بيدار مي شويم، نشانه اين است كه بايد تشكي جديد تهيه كنيم .
 • نشانه هاي واضحي نيز براي تعويض تشك وجود دارد، همانند پارگي هاي سطح تشك .
 • تشك هاي فنردار كه طول عمرشان به پايان رسيده صدا مي دهند .
 • ناهمواري هايي در سطح تشك هاي كهنه ديده مي شود .

در خريد تشك خوشخواب بايد به مواردي چون:

طول عمر تشك:

دوام و طول عمر تشك بسيار مهم است. تشك هاي با كيفيت قيمت بالاتري دارند. اما بايد بدانيد كه اين نوع تشك ها خوابي راحت براي شما به همراه خواهند داشت. علاوه بر آن مدت زمان بيش تري هم مي توانيد از آنها استفاده كنيد.

راحتي تشك:

تشك هايي مناسب هستند كه راحت اند و بر اساس آناتومي بدن ساخته شده اند. بهترين تشك ها حالت ستون فقرات را در وضعيت ايستاده نگه مي دارند .

ارتفاع تشك:

تشك هاي با ارتفاع مناسب علاوه بر اينكه سببب خوابي راحت مي شوند، جلوه زيبا تري به سرويس خواب و روتختي مي بخشند. تشك مناسب بايد كمي از سطح تخت بالاتر بيايد .

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

انواع تشك:

براي داشتن يك روز شاد و سالم لازم است استراحت كافي در طول شب داشته باشيم . آنچه كه تاثير مستقيم بر كيفيت خواب ما دارد بستر خواب است. چنانچه عادت به خوابيدن بر روي زمين نداريد، به هنگام تهيه تشك تخت خواب بايد به مواردي توجه كنيد. يكي از اين موارد نوع تشك است كه در اين مقاله قصد داريم به شرح هر يك بپردازيم .

تشك طبي:

يكي از انواع تشك هاي پرطرفدار در بازار تشك هاي طبي هستند. اين نوع تشك ها فنر ندارند و سطح سفت و سخت تري نسبت به سايرين دارند كه همين ويژگي موجب شده تا فرد دچار مشكلاتي چون آرتروز و يا كمردرد نشود .

از انواع تشك هاي طبي مي توان موارد زير را نام برد :

قيمت تشك هاي طبي بر اساس نوع آن ها تعيين مي شود. نوع فومي، قيمتي ارزان تر نسبت به نوع اسفنجي دارد و تشك هاي مموري فوم نيز قيمت بالاتري نسبت به انواع قبلي دارند .

تشك فنري:

تشك هاي فنردار طول عمر پاييني دارند و به همين دليل هم بهتر است افرادي با وزن كم از آن ها استفاده كنند. اين نوع تشك ها قيمت پايين تري نسبت به تشك هاي طبي دارند و همين موجب شده تا بسياري افراد اين نوع تشك ها را انتخاب كنند.

يكي از ويژگي هاي تشك هاي فنري قابليت ارتجاعي بودن آن هاست كه وزن فرد را در سطح تشك پخش مي كند و به همين علت تشكي مناسب براي تخت هاي دونفره محسوب نمي شوند .

تشك طبي و فنري:

اين نوع تشك ها در سه نوع :

 • تشك طبي
 • تشك فنري مموري فوم
 • تشك پاكت اسپرينگ

ساخته مي شوند و هر كدام قيمت و كيفيت متفاوتي دارند .

به طور كلي اين نوع تشك ها براي سنين مختلفي به كار گرفته مي شوند. دليل اين امر نيز طول عمر بالا و فنرهاي قوي تشك هاي طبي و فنري است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/25  ساعت: ۲۰

ويژگي هاي يك تشك استاندارد:

تشك ها يكي از لوازم مهم منزل به شمار مي روند و تاثير بسزايي در كيفيت خواب افراد دارند , انتخاب يك تشك مناسب مي تواند خواب راحتي را براي شما به ارمغان بياورد .

يك تشك استاندارد ويژگي هايي دارد كه به هنگام خريد بايد به آن ها توجه كرد :

 1. در ابتداي امر آنچه كه اهميت ويژه اي دارد، سلامت فرد است. تشك تهيه شده بايد مانع از كوفتگي عضلات و بدن شخص شود. در اين موارد تشك هاي طبي توصيه مي شوند كه به دليل سطح سفتي كه دارند از بروز چنين مشكلاتي جلوگيري مي كنند .
 2. انواع پارچه هاي مرغوب نخي و با الياف طبيعي در توليد تشك استاندارد به كار گرفته مي شود . نوع دوخت، استحكام و بسته بندي اين نوع خوشخواب ها نيز از كيفيت بالايي برخوردار است .
 3. به هنگام خريد بايد اين نكته را مدنظر داشت كه يك تشك استاندارد فنرهاي قوي و مقاومي دارد و همين نيز موجب افزايش طول عمر آن مي گردد. يك تشك استاندارد به طور ميانگين بين 7 تا 10 سال عمر مفيد دارد .
 4. تشك هاي استاندارد داراي دريچه هاي تهويه هوا هستند كه از تعريق و ايجاد بوي بد جلوگيري مي كند. تشك ها از الياف خنكي ساخته مي شوند و اين براي افرادي كه به گرما حساسيت دارند ويژگي مطلوبي به شمار مي رود .
 5. ارتفاع تشك نيز مهم است. تشك هاي طبي و استاندارد كمي از سطح تخت بالاتر مي آيند، در حالي كه تشك هاي معمولي هيچ ارتفاع تعريف شده اي ندارند. نوعي از انواع تشك ها به نام تشك جك دار ارتفاع قابل تنظيمي دارند و مي توان فنر داخل آنها را نيز به راحتي شل و يا سفت كرد .
 6. در خريد تشك مناسب بايد به وزن افراد نيز توجه كرد. تشك هايي مانند تشك هاي طبي اسفنجي مناسب براي افراد زير 90 كيلوگرم مي باشد، چرا كه در ساخت آن ها از اسفنج فشرده و پنبه استفاده شده است و طول عمر پاييني دارند .

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

چگونه يك تشك را انتخاب كنيد:  


راهنماي زير براي كمك به فرآيند تصميم گيري جهت انتخاب درست تشك براي شما  ارائه شده است.كه مهمترين عوامل در انتخاب يك تشك جديد در زير ذكر شده است.

تشك شما چگونه است؟


سن تشك شما نقش مهمي در انتخاب يك تشك ديگر دارد، البته اگر نياز باشد.

به عنوان يك قاعده كلي، اگر تشك شما بيش از 8 سال داشته باشد احتمالا به عنوان يك ايده، بد نيست كه اگر مي توانيد يك تشك جديد را جايگزين كنيد. با اين حال، اين قانون براي تمام تشك ها اعمال نمي شود.

قطعا برخي از آنها قادر هستند حتي فراتر از 8 سال خدمت كنند و همچنان عملكرد هاي مشابهي را هم ارائه  دهند. بهترين راه براي قضاوت تشك خواب شما، اين است كه   به  الگوهاي خواب شما رجوع شود.الگوهاي خواب شما بحث مفصل تري را مي طلبد كه در مقاله هاي اينده حتما به ان پرداخته خواهد شد تنها اين موضوع را مد نظر قرار دهيد كه در صورتي كه نمي توانيد خوب بخوابيد، يا نيمه شب از خواب بيدار مي شويد ان هم به خاطر ايرادات تشك،  وقت ان است كه تجديد نظري كنيد.
چه نوع تشكي بايد داشته باشيم؟


تشك ها انواع گوناگوني دارند كه در قسمت زير ان ها را دسته بندي كرده ايم:


تشك هيبريد:اين تشك ها تركيبي از لاتكس، حافظه، فوم پلي يورتان، كويل ها و ديگر مواد ساخته شده اند. اين تشك ها معمولا براي به حداكثر رساندن مزاياي خاص طراحي شده اند، در حالي كه حداقل موارد خاصي را به حداقل مي رسانند.

به عنوان مثال، تركيبي از لاتكس و فوم حافظه قادر است از گرماي زياد جلوگيري كند و پاسخگوي  لازم براي ايمني ستون فقرات از طريق لاتكس باشد، اما همچنين فشرده سازي حافظه و پشتيباني از فشار زياد را هم فراهم مي كند كه شايد مناسب براي همه افراد نباشد.

تشك لاتكس:اين تشك به طور انحصاري از فوم لاتكس ساخته شده است كه داراي  خواصيت خنك كننده ،  راحتي و اسايش است. لاتكس براي پاسخگويي به  راحتي، خنكي كاملا شناخته شده است. تشك فوم حافظه:اين تشك ها تنها از فوم حافظه تشكيل شده اند.

تشك هاي فوم حافظه براي كاهش فشار و شكل دادن به بدن شناخته شده اند. از لحاظ تاريخي، فوم حافظه شهرت بدي به عنوان داشتن  "خواب داغ" داشته است. با اين حال، بسياري از فوم هاي جديد پيشرفته تر  با ويژگي هاي خنك كننده طراحي شده اند و مشكل گذشته را ندارند

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

تشك و مراقبت هاي ضروري از تشك:

مشئله اي كه بايد هر كدام از ما ان را براي خود حل و فصل كنيم اين است كه تشكي كه در اتاق خواب ما قرار گرفته است تنها براي خواب ماست و جز اين نبايد كارايي داشته باشد. طبق امار هايي كه بهداشت جهاني اعلام كرده است يك انسان سالم تقريبا بين ۷ تا ۸ ساعت از زندگي روزانه خود را در تخت مي گذاراند، اين زمان براي زمان خواب است، خوابي كه به اندازه غذا خوردن، نفس كشيدن و ديگر نياز هاي ضروزي انسان بسيار داراي اهميت است و بايد به ان دقت كافي و وافي داشت.

طبق گزارشات بهداشت جهاني بايد از اين سرمايه زندگي به خوبي حمايت كرد، يعني  بايد بر روي تشك خود   مراقبت هاي اوليه   و ضروري را پياده كرد تا اسيب نبيند.

 

 

تشك : استاندارد هاي موجود در كاتالوگ

هر تشكي به همراه خود يك گارانتي و يك كاتالوگ دارد كه در ان،  شرايط و ويژگيهاي يك تشك نوشته شده است. شرايطي چون عرض و طول تخت، مواد سازنده، ميزان گارانتي موجود و ديگر نكات ضروري مربوط به تشك را  كامل نوشته است و شما مي توانيد با توجه به شرايط خود ان را انتخاب كنيد، اگر شما داراي مشكلاتي از ستون فقرات هستيد بايد از از تشك سفت و متمايل به سخت استفاده كنيد اگر باردار هستيد شايد ترجيح دهيد نرم و راحت باشد.  با خواندن كاتالوگ موجود حتي مي توانيد متحمل هزينه هاي اضافي نشويد. و در اينده تشك از اسيب در امان بماند.

تشك: تنها براي خواب است

بسياري از ما تشك را محلي براي مطالعه، ارايش كردن، اهنگ گوش كردن و يا مراقبت از كودك انتخاب مي كنيم و اين باعث مي شود كه تشك به مرور زمان تغيير شكل دهد و به هنگام خواب شما را اذيت كند و در ان فرو برويد كه به دنبال ان تغيير شكل در ناحيه ستون فقرات شما اتفاق خواهدد افتاد. يا حتي ديده شده تشك محل غذا خوردن شده است كه   با ريختن انواع مواد غذايي ديگر سخت مي شود لكه هاي موجود را از بين برد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

تشك ضد حساسيت:

تشك جز لاينفك يك اتاق خواب است. تشك مي تواند عامل يك خواب ارام باشد يا همچنين  بر هم زننده خواب ارام باشد و ان را  با اختلال مواجه كند.  به غير از ساير  شرايط استاندارد تشك مثل  مقاومت و نرمي  كه هر يك براي ستون فقرات بسيار حساس و حياتي هستند، در اين مقاله قصد داريم  در ارتباط با حساسيت موجود در تشك كه برخي نسبت به ان الرژي دارند. مطالبي را ارائه دهيم .

 

تشك و عوامل حساسيت زا:

بسياري از افراد به خصوص افراد حساس و داراي الرژي فكر مي كنند كه وقتي در معرض تشك قرار مي گيرند به خاطر وجود گرد و غبار موجود در تشك است كه  علائم الرژي زا  دوباره خود را نشان مي دهد. اما دريغ از گرد و غبار( كه  البته  شايد واقعا در تشك گرد و غباري باشد، اما به نسبت خيلي كم وجود دراد  ان هم در تشك هاي استاندارد امروزي كه به اين نكته توجه مي شود) ،  اين عوامل الرژي زا بيشتر به خاطر وجود مواد شيميايي و يا موادي كه در تشك اسپري مي شوند، ايجاد مي شود. كه هم از طريق سيستم تنفس و يا از طريق پوست و زخم هاي پوست مي تواند وارد بدن  شود و ايجاد پادتن كرده و به دنبال ان علائم الرژي زايي چون عطسه، ابريزش و خارش را به همراه اورد.

 

تشك و نكات خريد تشك ضد حساسيت:

براي خريد يك تشك ضد حساسيت قرار نيست كار فوق العاده سختي را انجام دهيد. در هر خريدي هميشه بايد سعي كنيد از اجناس با كيفيت بهره مند شويد. تسك هاي ارزان و بدون كيفيت در بازار زياد هستند كه با توجه به مطالب بالا مي توانند مسبب ايجاد الرژي باشند. به هنگام خريد تشك سعي كنيد هزينه كافي را كنار بگذاريد تا با مشكلات عديده ديگر مواجه نشويد.

تشك همان طور كه گفته شد يك عنصر اساسي در  اتاق خواب شماست كه دست كم چيزي حدود ۵ الي ۶ ساعت از ساعات زندگي خود را در ان مي گذارانيد پس نياز دارد كه به ان ارزش دهيم و جنس با كيفيت بخريم.

براي اين كار شما مي توانيد از فروشنده بخواهيد تشك هاي با كيفيت و مرغوب ضد حساسيت را همراه با گارانتي معتبر به شما معرفي كند. در مقاله هاي اينده در ارتباط با انواع تشك ها همچنين تشك ضد حساسيت بيشتر صحبت به عمل  خواهد امد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

ويژگي هاي يك تشك خوب

در دنياي امروز تنوع اجناس و كالا ها بسيار گسترده شده است و هريك با ظاهري فريبنده سعي در جلب توجه دارند اما شما بايستي با اطلاعاتي جامع و دقيق دست به خريد بزنيد .

 يكي از اين كالاهاي متنوع موجود در بازار تشك ها هستند , هر فردي بايد تشك خود را بنا به شرايطي كه دارد تهيه كند . از ملزومات داشتن يك خواب عميق و راحت تشك خواب است , تشك به عنوان كالايي در دنياي محصولات خواب حرف اول را مي زند با شناخت ويژگي هاي يك تشك خوب مي توانيد تشكي دقيقا متناسب با نيازتان تهيه فرماييد .

خريد تشك جديد

چه وقتي بايد تشك خود را عوض كنيم ؟ سوالي است كه اكثر ما داريم .

 • تشك هاي از كار افتاده و كهنه صدا مي دهند با هر بار غلت زدن و تكان خوردن بر روي آن صداهايي ناخوشايندي شما را آزار مي دهد .
 • بعد از بيدار شدن احساس كوفتگي داريد و احساس مي كنيد جسمتان استراحت نكرده است .
 • تشك حالت اوليه خود را از دست داده و دچار فرورفتگي هايي شده است .

اين نشانه ها و علائم به شما مي گويند كه وقت آن رسيده كه تشك خود را عوض كنيد .

حال اين سوال پيش مي آيد كه چه تشكي خوب و مناسب است و تشك هاي با كيفيت چه ويژگي هايي دارند ؟

 • تشك هاي خوب راحت هستند , با دراز كشيدن بر روي آن ها احساس راحتي و آسايش مي كنيد . اين تشك ها نه خيلي سفت هستند و نه خيلي نرم , بدن شما با خوابيدن بر روي آن ها فرم ايستاده خود را از دست نمي دهد و ستون فقرات شما حالت نامناسب به خود نمي گيرد .
 • اين نوع تشك ها دوام بالايي هم دارند , به دليل متريال با كيفيتي كه در ساخت و توليد آن ها به كار گرفته شده است طول عمر بالايي دارند و تا سال ها قابل استفاده هستند .
 • تشك هاي خوب و باكيفيت قيمت بالاتري نسبت به سايرين دارند اما مطمئنا ارزشش را دارد .

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

بهترين تشك

به دليل وجود انواع مختلف تشك در بازار براي خريد بهترين نوع آن مردد هستيم و بدون اطلاعات كافي نمي توانيم انتخابي بجا و درست داشته باشيم .

بهترين تشك , تشكي است كه ما روي آن احساس راحتي كنيم يك تشك خوب نبايد در دراز مدت مشكلاتي را براي فرد به همراه بياورد و سلامت شخص را تهديد كند .

عمدتا اولين سوالي كه به ذهن خريدار مي رسد اين است كه تشك نرم خوب است يا تشك سفت ؟

تشك ها بنا به وزن و قد افراد توليد مي شوند يك شخص سنگين وزن با دراز كشيدن روي تشك نرم در آن فرو مي رود اما نرم يا سفت بودن تشك براي يك فرد سبك وزن مهم نيست چرا كه تفاوت چنداني احساس نمي كند .

اما به طور كلي تشك هاي سفت براي فرم ستون فقرات بهتر هستند و آن ها را به حالت ايستاده نگه مي دارند و از مشكلات عضلاني جلوگيري مي كند اما بايد توجه داشت كه تشك هاي خيلي سفت هم مانند تشك هاي نرم عمل كرده و مانع از استراحت فيزيكي بدن مي گردد , كوفتگي هاي بدن بعد از بيدار شدن احتمالا مربوط به انتخاب نامناسب تشك است .

ويژگي هاي يك تشك خوب

يك تشك خوب لزوما تشكي با قيمت ارزان نيست , تشك هاي خوب تشك هايي راحت هستند كه با دراز كشيدن بر روي آن ها احساس آرامش مي كنيم .

تشك هاي فنري

يكي از تشك هاي باكيفيت موجود در بازار تشك هاي فنري هستند , امروزه اين نوع تشك ها با تغييراتي نسبت به تشك هاي قديمي تر توليد شده اند كه سلامت شما را تضمين مي نمايند .

فنرهاي اين تشك ها براساس وزن شما متراكم مي گردند به اين صورت كه هر قسمت از بدن شما كه فشار بيش تري به تشك وارد مي كند فنرهاي آن قسمت متراكم تر شده و فرد احساس راحتي بيش تري مي كند .

تشك هاي فنري با قابليت مواج براي تخت هاي يك نفره و تشك هايي بدون قابليت مواج براي تخت هاي دونفره كاربرد دارد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۸

خريد تشك بادي

براي تهيه مناسب ترين و بهترين نوع تشك بايد نكاتي را مدنظر داشت تا با ديدي باز تر و اطلاعاتي جامع تر دست به خريد بزنيم . اگر بعد از بيدار شدن از خواب دردهاي عضلاني و يا كمردرد و كوفتگي داريد مي تواند نشان از اين باشد كه بايد تشك خود را عوض كنيد , با اطلاعاتي كه ما در اختيارتان مي گذاريم مي توانيد مناسب ترين مدل را انتخاب كنيد .

نكات خريد تشك بادي

 • اولين نكته اي كه براي خريد يك تشك بادي بايد در نظر داشت نوع نيازتان است , تشك هاي بادي بيش تري با هدف استفاده در مسافرت ها و فضاي هاي خارج منزل تهيه مي شود . اگر مي خواهيد بستري راحت و آسوده در سفر داشته باشيد مي توانيد نوع مناسبي از اين تشك ها را خريداراي نماييد .
 • نكته ي مهم بعدي به هنگام خريد درنظر داشتن بودجه است . با پرس و جو و جمع آوري اطلاعات بيش تر مي توانيد تشكي دقيقا مطابق با بودجه تان تهيه فرماييد , تشكي كه هم از كيفيت مناسبي برخوردار باشد و هم از قيمت به صرفه اي .
 • سعي كنيد برندي را براي تهيه تشك انتخاب كنيد كه بهترين باشد , با شناسايي نمايندگي هاي مجاز اين برندها مي توانيد تشكي مرغوب و با كيفيت تهيه نماييد .
 • براي اينكه مطمئن شويد تشك منتخبتان راحت و طبق نيازتان است مي توانيد نمونه باد شده ي آن را در فروشگاه امتحان كنيد .

پس از خريد تشك مورد نظر نيز بايد مواردي را در نظر داشته باشيد , تشك را در جايي قرار دهيد كه در معرض حشرات و ذرات گرد و غبار نباشند . مطمئنا دوست نداريد درجايي بخوابيد كه روي سطح آن پر از حشره و آلودگي است .

تشك هاي بادي را در فضاهاي خيلي گرم نگه نداريد اين عمل موجب كاهش سطح هواي داخل تشك و عدم راحتي و آسايش شما مي گردد .

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

معرفي تشك هاي بادي

تشك هاي بادي با ظاهري راحت مورد استفاده بسياري قرار گرفته مي شود , عمده كاربرد اين نوع تشك ها در سفر است . با خريد يك تشك بادي خوب مي توانيد تمام انتظاراتي كه از يك تشك داريد برآورده سازيد .

اگر مايل هستيد تشكتان سفت تر باشد بايد هواي بيش تري را به داخل آن پمپاژكنيد كه اين كه كار به وسيله پمپ باد صورت مي گيرد , پمپ هاي باد به دو صورت دستي و يا برقي موجود مي باشند .

اين نوع تشك ها جزو تشك هاي طبي محسوب مي شوند كه به راحتي جمع و يا تبديل به يك تخت تك نفره يا دو نفره مي شود , اجزاي مختلف بدن بر اساس فشاري كه به سطح آن وارد مي كنند به داخل تشك فرو مي روند و ستون فقرات شما را به حالت ايستاده نگه مي دارند كه اين خوابي آسوده و راحت را براي شما به همراه خواهد داشت .

انواع تشك هاي بادي

تشك هاي بادي را مي توان در انواع مختلفي يافت . امروزه با گذشت زمان انواع جديد تر اين نوع تشك ها در دسترس هستند , اگر مدت زمان زيادي است كه از يك تشك بادي استفاده مي كنيد وقت آن رسيده كه يك مدل جديد تر آن را تهيه نماييد .

 • تشك بادي بالشدار

يك برامدگي در انتهاي اين نوع تشك وجود دارد كه مي توان از آن به عنوان بالش استفاده كرد .

 • تشك بادي لاتكس

لاتكس تهيه شده از مواد نفتي و يا گياهي است كه به صورت لايه اي در اين نوع تشك تعبيه شده است .

 • تشك بادي فومي

در اين مدل تشك ها لايه هاي فوم به كار رفته كه مي تواند احساس گرما و راحتي را براي شما به ارمغان بياورد .

 • تشك بادي ژله اي

با بهره گيري از تكنولوژي روز ساخت تشك توليد مي شود و حالتي ژله اي به خود مي گيرد كه تكيه گاهي خوب براي پشت بدن محسوب مي شود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۷

راهنماي خريد تشك استاندارد

به هنگام خريد با در دست داشتن اطلاعاتي درباره ي تشك هاي تخت خواب مي توانيد از انتخاب خود راضي باشيد و بهترين تشك را متناسب با نيازتان تهيه فرماييد .

در اين مقاله مي خواهيم شما را در خريد تشكي مناسب راهنمايي كنيم .

 • در ابتدا درباره ي تشك و انواع آن پرس و جو كنيد , مي توانيد اطلاعاتي در اين زمينه را از فروشنده دريافت نماييد . تشك هاي موجود در بازار بسيار متنوع و انواع گوناگوني دارند به همين دليل هم بايد قبل از خريد اطلاعات جامعي در اين زمينه داشته باشيد . در مورد شركت سازنده و مركز فروش آن ها نيز تحقيق كنيد و بدين صورت مي توانيد مارك ها و برندهاي معروف را شناسايي نماييد , پس از آن هم از گارانتي و ضمانت كارخانه توليد كننده مطمئن شويد .
 • نكته اي كه قبل از خريد تشك بايد در نظر داشته باشيد اندازه آن است , اندازه ي تشك تحت تاثير عواملي چون : اندازه تخت خواب , قد شما و .. تعيين مي شود .
 • براي خريد تشك خود عجله نكنيد و از راحتي آن مطمئن شويد مي توانيد اين كار را با دراز كشيدن بر روي آن انجام دهيد , اگر راحت بود و شما مطمئن بوديد كه وقتي آن را به منزل برديد و يك شب روي آن استراحت كرديد از انتخابتان راضي هستيد آن وقت تشك را تهيه فرماييد .
 • تشك هاي خيلي نرم و يا خيلي سفت را انتخاب نكنيد , تشك اگر خيلي نرم باشد بدن در آن فرو مي رود و فرد دچار دردهايي در ناحيه ي كمر مي شود و بلعكس تشك هاي خيلي سفت هم به ستون فقرات اجازه استراحت نمي دهد و شانه ها و استخوان لگن با هم هماهنگ نخواهند بود .
 • طول عمر مفيد يك تشك 7 تا 10 سال است , با مشاهده ي اين نشانه ها مي توان گفت كه طول عمر آن به پايان رسيده است :

ü     با غلت خوردن روي تشك , صدا مي دهد .

ü     تشك دچار گودي و فرورفتگي هايي شده است .

ü     پس بيدار شدن از خواب بدنتان كوفته است .

:
برچسب‌ها:

[ ]