نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دكوراسيون
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/1  ساعت: ۰۶

آخرين گرايشات طراحي داخلي با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان

 نمايشگاه مبلمان ميلانيا همان Salone del Mobile Milan رويدادي است كه سالانه برترين‌هاي صنعت مبلمان را به خود جذب مي‌كند و از مهم‌ترين رويدادها در اين زمينه به‌حساب مي‌آيد. اين رويداد امسال نيز براي ۵۶ امين بار برگزار شد. در ادامه به آخرين گرايش‌هاي معرفي‌شده و محبوب در طراحي داخلي و مبلمان بر اساس اين رويداد خواهيم پرداخت.

رنگ‌ها

در نمايشگاه امسالرنگ‌هاي گرم و زمينيدر طراحي‌ها به وفور قابل مشاهده بودند و به‌نوعي جايگزين رنگ‌هاي مينيمال و نسبتاً سرد فصول قبلي شدند. رنگ‌هايي مانند گلبهي، خاكي و همچنين تم هاي تندتري مانند عنابي و آجري رنگ‌هايي بودند كه هم در ديوارها و هم در وسايل و مبلمان به‌خصوص وسايل دكوراتيو ديده شدند. رنگ‌هاي تندي نيز در كنار اين رنگ‌ها به چشم مي‌خورد كه از جمله‌ي آنها مي‌توان به مشكي، سبز زمردي و قرمز آتشين اشاره كرد.

با نحوه توليد دوازده قطعه از آخرين محصولات مبلمان "Versace" ورساچه آشنا شويم .

يكي از تجربيات متفاوت و بسيار جالب در نمايشگاه امسال پروژه "The Visit" بود كه توسط استوديو Pepe در يكي از خانه‌هاي زيبا متعلق به سال‌هاي ۱۸۰۰ در ميلان اجرا شده است. هر اتاق اين خانه با زيبايي تمام و طراحي خاص با توجه به اين رنگ‌ها چيدمان شده بود و امكان بازديد از آنها و ديدن هارموني اين رنگ‌ها در كنار هم براي بازديدكنندگان فراهم شده بود.

آشپزخانه

در آشپزخانه و گرايش‌هاي مربوط به آن هنوز هم سنگ مرمر جايگاه ويژه‌اي دارد و بسيار محبوب است. با اين تفاوت كه امسال مرمرهاي قهوه‌اي و سبز نيز در چيدمان‌ها ديده شدند. همچنين تغيير ديگري كه در اين زمينه مي توان به آن اشاره كرد، تبديل رويه‌هاي زمخت سال‌هاي قبل به رويه‌هاي بسيار نازك با ضخامت نهايتاً ۴۰-۶۰ ميلي‌متر است.

يكي ديگر از چيدمان‌هاي بسيار محبوب، آشپزخانه تماماً مشكي است كه طراحي بسيار مدرن و امروزي را القا مي‌كند، به‌خصوص زماني كه با گياهان سبز تركيب شود. منتقدان مي‌گويند رنگ مشكي در آشپزخانه‌ها جايگزين رنگ سفيد شده است و تركيب آن با چوب، فلز و سنگ مي‌تواند سبك‌هاي مختلفي را به وجود آورد.

همچنين دقيقاً برخلاف سال‌هاي گذشته كه فضاهاي مخفي براي قرارگيري تجهيزات آشپزخانه بسيار به كار مي‌رفتند، امسال فضاهاي بزرگ و باز با درهاي شيشه‌اي بسيار ديده شدند اما وسايل الكتريكي مانند يخچال، ماشين ظرف‌شويي و غيره به المان‌هاي مخفي در آشپزخانه‌ها تبديل شده بودند.

اتاق نشيمن

در نمايشگاه امسال مبلمان ميلان همچنان طرح‌هاي محبوب كاغذديواري، طرح‌هاي هندسي و ارگانيك هستند. طرح‌هاي هندسي خنثي مانند راه‌راه‌ در تركيب با مبلمان تك‌رنگ و تند يكي از مواردي است كه طرفداران بسياري دارد. همچنين طرح‌هاي ارگانيك كاغذديواري مانند طرح‌هاي آبرنگي كه حس دست‌ساز بودن را القا مي‌كنند نيز بسيار پراستفاده بودند. اين طرح‌ها در كنار رنگ‌هاي روشن و نرم مي‌تواند آرامش را به وجود آورد و فضاي زندگي مدرن و راحت را فراهم كند.

 

مبلمان

در نمايشگاه امسال به‌وضوح حركت به سمت راحتي در طراحي مبلمان قابل مشاهده است. چراكه اغلب طرح‌هايي با ارتفاع كم، كفه‌هاي پف‌دار و نرم و خطوط منحني به چشم مي‌خورد. براي لوكس كردن ظاهر اين مبلمان راحتي، طراحان، از "لبه" استفاده كردند، همان چيزي كه در سال‌هاي ۱۹۵۰ نيز براي مبل و ميزها مورد توجه بود. اين لبه‌هاي بلند و كم ارتفاع در كنار هم تركيبي جديد و متفاوت را ايجاد كرده اند.

تزئينات و چيدمان

در گرايش‌هاي مختلف چيدمان در حال حاضر رويكردي شبيه به " هرچه بيشتر بهتر" وجود دارد. البته كه تمامي المان هاي استفاده‌شده گلچين شده و خاص هستند. بيشترين مواد ديده‌شده در اين نمايشگاه مرمر، مخمل و چوب و اغلب وسايل تزئيني نيز پوف‌ها و ميزهاي كوچك، المان‌هاي برنزي، چراغ‌ها، سراميك‌هاي براق و گلدان‌هاي چوبي هستند. همچنين استفاده از پارچه‌ها به‌عنوان تابلو بر روي ديوار هنوز هم از گرايش‌هاي محبوب در اين نمايشگاه بود.

يكي ديگر از اجزاي مهم در چيدمان محيط گلدان‌ها هستند. قرار دادن گياهان كوچك در سراسر فضا و يا يك درختچه بزرگ مي‌تواند فضاي خانه را به‌كلي تغيير دهد. ظاهرا گياهان از عناصري هستند كه همواره موردتوجه طراحان بوده اند و به نظر نمي‌رسد به اين زودي از المان‌هاي چيدمان حذف شود.

حمام و دستشويي

رنگ‌ها راه خود را نه‌تنها به كاشي‌ها، بلكه به وان و سينك‌هايحمام و دستشويينيز بازكرده‌اند. در اين نمايشگاه رنگ‌هايي چون هلويي، آبي كمرنگ، سبز تيره، بژ، قهوه‌اي و خاكستري بسيار ديده شدند. اين رنگ‌ها جايگزين خوبي براي سينك‌ها و وسايل سفيد معمول هستند زيرا بهتر با محيط تركيب مي‌شوند و فضاي آرامش‌بخشي را به وجود مي‌آورند.

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

سخن نهايي!

با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان دو پرسش در ذهن بازديدكنندگان مطرح مي شود.

چه چيزهايي محبوب هستند؟رنگ‌هاي گرم، سنگ‌هاي طبيعي، اشكال منحني در مبلمان، لامپ‌هاي بي‌سيم، آشپزخانه‌هاي مشكي و چراغ‌هاي قابل‌حمل.

چه چيزهايي تاريخشان گذشته است؟ طرح‌هاي گلدار، سنگ‌هاي براق و مصنوعي، آشپزخانه و حمام سفيد، مينيماليسم و رنگ‌هاي براق و مسي براي تزئين دكوراسيون

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/2/30  ساعت: ۱۲

Design Shanghai، مهم‌ترين رويداد ديزاين آسيا

رويداد "Design Shanghai" كه امروزه به عنوان يكي از مهم‌ترين رويدادها در تقويم طراحي مطرح شده است، امسال نيز براي پنجمين سال در تاريخ ۱۴-۱۷ مارس ۲۰۱۸ برگزار شد و بهترين برندها و طراحان معروف را در كنار هم جمع كرد.

درسال 2018 اين رويداد در تاريخ ۱۴-۱۷ مارس ۲۰۱۸ كه مصادف با ۲۳-۲۶ اسفند ۱۳۹۶ بود در مركز نمايشگاه‌هاي شانگهاي برگزار  شد و در آن پنج سالن طراحي هريك با موضوعيت يكي از پنج محور نامبرده شده در بالا اختصاص داده شده بود كه هريك از آن‌ها دريچه‌اي به قلمرو جديدي از طراحي باز مي كرد.

در اين سالن ها بيش از ۴۰۰ برند و گالري مطرح و در حال رشد از ۳۰ كشور، ايده‌هايشان را در قالب تركيبي از محصولات، فضا آرايي‌هاي مخصوص و رويدادهاي منحصر به فرد شبكه‌اي به نمايش گذاشته بودند.

 DUBAI DESIGN DISTRICT MASTERPLAN ) طرح منطقه جامع دبي (

Zhuo Tan، مدير اين رويداد پيش از برگزاري آن مي‌گويد: " ما براي جشن گرفتن پنجمين سال برگزاري اين رويداد بسيار هيجان‌زده هستيم. از زمان شروع اين برنامه در سال ۲۰۱۴ تا كنون، بيش از ۵۰۰ برند مشهور جهاني را به چين معرفي كرده‌ايم و همچنين به بسياري از طراحان چيني نيز كمك كرده‌ايم تا در جامعه جهاني ديزاين شناخته شوند.

علاقه‌مندي و بازخوردهايي كه هم از شركت‌كنندگان و هم از بازديدكنندگان در طي اين مدت دريافت كرده‌ايم نشان از بالا بودن پتانسيل طراحي در شانگهاي دارد و براي رويدادهاي بعدي بسيار بسيار مشتاق هستيم."

همانطور كه در بالا اشاره شد، هدف اين رويداد اين است كه در ميان پنج بخش مدرن، كلاسيك و لوكس، كلكسيون‌ها، آشپزخانه و حمام و فضاهاي كاري نقطه‌اي مشترك ميان فلسفه طراحي غرب و شرق پيدا كند.

بخش مدرن دسته منتخبي از برندهاي مشهور و طراحان مستقل در حال ظهور را گرد هم مي‌آورد. بخش كلاسيك و لوكس تقاضا براي طراحي بي انتها و ساخت و سازها و كارهاي دستي معتبر را مورد توجه قرار مي‌دهد.

هردو بخش حمام و آشپزخانه و فضاهاي كاري، آخرين نوآوري‌ها در بخش خودشان را با تاكيد بر تركيب مواد با كيفيت و استفاده از تكنولوژي به نمايش مي‌گذارند و بخش كلكسيون‌ها به آثار هنري و اشيا گران‌بها و با تعداد محدود اختصاص دارد.

برخي از شركت‌كنندگان جديدي كه امسال در نمايشگاه حضور داشتند و در ليست محبوب بسياري از افراد هستند به شرح زير هستند:

برند ايتاليايي Qeeboo كه توسط Stefano Giovannoni تاسيس شده است.

Pininfarina كه بيشتر از همه براي طراحي هاي خاصش براي برند فراري مشهور است.

 برند استارتاپ چيني Zaozuo كه توسط Luca Nichetto اداره مي‌شود.

همچنين در سال ۲۰۱۸ برخي از نام‌هاي بسيار مشهور نيز پس از يك دوره كوتاه وقفه به اين رويداد بازگشتند كه از ميان آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

شركت طراحي زاها حديد كه براي لوازم خانگي الهام گرفته شده از معماري خود بسيار مشهور است

برند دانماركي Carl Hansen & Son كه باور محكمي در كارهاي ساخت دست انسان دارد

بسياري از نام‌هاي معروف ديگر مانندlasvit, swarovski, ligne roset, roche bobois, gallery ALL.

 البته لازم به ذكر است كه يكي از مهمترين اهداف اين رويداد حمايت از طراحان محلي و نو ظهور است  و برگزار كنندگان قصد معرفي طراحان چيني به تمام دنيا را نيز دارند.

:
برچسب‌ها:

[ ]