نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
مبلمان اداري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/2  ساعت: ۰۹

اعلام نتايج اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396

درباره اهميتصنعت مبلمان در اقتصاد و اشتغال كشور سخن زياد گفته شده . صنعت مبلمان گستره وسيعي را در بر مي گيرد كه عليرغم اشتراكات زياد از نظر برخي ويژگي ها به نحو قابل ملاحظه اي با هم  متفاوت هستند. بخشي از فعالان حوزه مبلمان كشور درحوزه توليد و عرضه مبلمان اداري فعال هستند. حوزه اي كه به جرات مي توان گفت از قديمي ترين بخش هاي صنعت و در عين حال، در حال حاضر پيشرفته ترين بخش هاي آن است.

تعداد برندهاي نام آشنا در اين حوزه خود بيانگر سرمايه گذاري هاي خوبي است كه در آن انجام شده و در بسياري از بخش هاي صنعت مبلمان اداري ، ساختار و نظام سازماني كه حداقل از نظر شكلي درست است و بخش هاي مختلف تامين، توليد و عرضه را در چهارچوب يك سازمان در بر مي گيرد شكل گرفته است؛ حال آنكه در بسياري از بخش هاي ديگر صنعت هنوز توليد و عرضه در چهارچوب هاي سنتي انجام مي شود.

درحوزه مبلمان اداري بخش صندلي اداري مورد استقبال بسيار خوبي از سوي توليد كنندگان متعدد كه بسياريشان مسلط به دانش روز و تجارب ارزشمند هستند قرار گرفته و امروزه حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. به همين دليل بيش از نود درصد صندلي اداريمورد استفاده در كشور از توليدات همين توليد كنندگان داخلي و با كيفيت قابل قبول تامين مي گردد.

 اما سوي ديگر واقعيت اين است كه در زمانه اي زندگي مي كنيم كه خوب بودن كافي نيست. رقابت بسيار فشرده است و نه حتي براي توسعه بلكه براي بقا بايد عالي بود. بايد هر روز حرف تازه اي زد و پاسخگوي معيارهاي جديد انتخاب و تشخيص مشتري كه هرروز سخت تر و  پيچيده تر مي شود بود.

از سوي ديگر تنها بازار داخلي براي بازگشت سرمايه و ايجاد اشتغال بيشتر در حوزه هاي مختلف منجمله صندلي اداريكافي نيست و مي بايست براي موفقيت اقتصادي مرزها را درنورديد و اينجاست كه كار بسيار سخت تر و مراحل و الزامات آن پيچيده تر مي شود. رعايت استانداردهاي مناسب براي عرضه كالا در سطح بين المللي و رقابت با رقباي خارجي چيزي است كه تلاش مضاعف و عملكردي فراتر از آنچه امروز شاهدش هستيم را مي طلبد.

خوشبختانه اين چيزي نيست كه از ديد تيز بين توليد كنندگان و متوليان امر دور مانده باشد و تلاش هاي مختلف و متفاوتي براي پيشرفت در اين حوزه در جريان است. يكي از بهترين روش ها براي تشويق و ترغيب توليد كنندگان به توسعه و بهبودكارهايشان برگزاري مسابقات است. مسابقاتي كه نقطه عطفي مي شوند براي تلاش هاي مستمر توليد كنندگان  تا با سرعت بخشيدن و جهت دادن به اين تلاش ها و حضور در اين رقابت ها و مقايسه دستاوردهايشان با ديگران امتيازاتي كسب كنند يا تجاربي بياندوزند.

يكي از اين نوع اتفاقات كه امسال در كشورمان درچهارچوب صندلي اداري رقم خورد اولين مسابقه صندلي استاندارد بود كه به همت پژوهشگاه استاندارد ايران و با همراهي اتحاديه توليد كنندگان و صادر كنندگان مبلمان ايران و مدرسه علمي كاربردي مبلمان و با همت شركت نيكان كيفيت انديش به عنوان مجري برگزار شد و مي تواند شروعي خوب براي تداوم اين نوع فعاليت با گستردگي و كيفيت بيشتر در آينده باشد.   

اهداف اين مسابقه عبارت بودند از :

 • تشويق و ترويج فرهنگ استاندارد و كيفيت بين توليد كنندگان
 • آشنايي با استانداردهاي ملي و سيستم هاي كنترل كيفيت
 • افزايش سطح كيفي محصولات توليدي

در اين مسابقه فقط توليدات و محصولاتي كه از استاندارد ملي اجباري (استاندارد ملي صندلي‌هاي اداري ۹۶۹۹) برخورداربودند يا با ارسال مدارك در حال كسب آن بودند، مشاركت داده شدند. از بين واجدين شرايط داراي استاندارد ملي فعال در اين عرصه در كشور، ۲۰ شركت درمسابقه شركت كردند كه اميدواريم در مسابقات آتي اين تعداد افزايش يابد.

بطور معمول نتيجه تست ها و آزمايشات پژوهشگاه استاندارد در قالب «قبول» يا «مردود» منتشر مي شود، اما در اين تست به محصولات نمره داده شده و بر مبناي امتيازات كسب شده شركت ها و محصولات برتر معرفي شده اند. تست هاي ملي و بين المللي پژوهشگاه شامل مواردي همچون آزمونهاي استحكام و دوام ، تست كف و پشت، پايه و مكانيزم، سقوط ، تعادل و ايستايي و دسته ها بوده اند.

اين مسابقه در پنج رسته صندلي هاي مديريتي، صندلي هاي كارمندي، صندلي هاي آموزشي دسته تحريردار، صندلي هاي كنفرانس و مبل هاي اداري برگزار شد و هر شركت مي توانست در هر رسته در اين مسابقه شركت كرده و به ارسال محصولات خود بپردازد.

مراحل برگزاري به اين صورت بود كه ابتدا يك دوره آموزشي براي شركت ها و شركت كنندگان برگزار شد كه طي آن با معيارهاي رقابت آشنا شوند. پس از آن يك تيم سه نفره داوري متشكل از نمايندگان پژوهشگاه استاندارد، اتحاديه سازندگان صندلي و مبلمان و شركت مجري مسابقه به انجام بازديد دوره اي از واحدهاي كنترل كيفيت، آزمايشگاه ها و فرآيند توليد در شركت ها پرداختند.

اين تيم داوري سپس از هر شركت يك نمونه صندلي به صورت تصادفي انتخاب و پلمپ كرده و براي شركت در تست ها به پژوهشگاه استاندارد ارسال كردند.

پس از اين مراحل و كسب امتيازات، يك تيم داوري ديگر صندلي ها را از نظر زيبايي و راحتي مورد ارزيابي قرار دادند كه امتياز محصولات از اين جهت نيز مشخص گردد.

در هر رسته سه تنديس طلايي، نقره اي و برنزي كيفيت به محصولات برتر اعطا شده است. اسامي برندگان اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396 براساس روالي كه در بالا قيد شد به شرح جدول فوق مي باشد. اعلام اسامي برندگان و اعطاي لوح ها  همزمان با اختتاميه هفتمين نمايشگاه مبلمان اداري انجام شد.

ضمن تبريك به توليد كنندگاني كه موفق به دريافت تنديس شده اند و تبريك به ساير مشاركت كنندگان براي حضور در عرصه چنين رقابتي كه مطمئنا گامي در راستاي موفقيت هاي روز افزون آينده است اميدواريم شاهد تداوم اين رويداد و برگزاري رويدادهاي مشابه در سال هاي آتي باشيم و به مجري برنامه شركت نيكان كيفيت انديش خسته نباشيد مي گوييم .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/2  ساعت: ۰۸

ايكيا سري محصول مدرن و جديد خود به نام YEPPERLIG را در اكتبر 2017 روانه بازار كرد

ايكيا در اكتبر سال 2017 از همكاري خود با برند دانماركي HAY خبر داد. اين دو كمپاني بزرگ مجموعه‌اي از تصاوير را منتشر كرده‌اند كه شامل طيف گسترده‌اي از مبلمان و محصولات خانگي است كه به صورت مشترك طراحي شده‌اند.

اين مجموعه كه با نام YEPPERLIG شناخته مي‌شود، نخستين بار در كشور سوئد رونمايي شد و اغلب شامل محصولاتي است كه با نيازهاي مدرن سازگار است.

ماركوس انگمان، سرپرست گروه طراحيIKEA سوئد عقيده دارد، «ايكيا از كار با كمپاني‌هاي ديگر لذت مي‌برد، زيرا در اين همكاري‌ها كارهاي بيشتر و خلاقانه‌تري انجام مي‌شود و راه‌حل‌هاي خوبي براي پاسخگويي به نيازهاي مردم ارائه مي‌گردد».

 

رولف هي (Rolf Hay)، موسس برند HAY مي‌گويد: «ما از اين همكاري چيزهاي زيادي آموختيم كه مي‌توانيم به مجموعه خود اضافه كنيم. سادگي در فرآيند عرضه ايكيا و توليد وسايلي كاربردي‌تر، ساده‌تر و ارزان‌تر از جمله آموخته‌هاي ما از كمپاني ايكيا هستند. همچنين ما در برخورد با چالش‌ها و نيازهاي مشتري و ارائه راه‌حل‌هاي بهتر نيز تجربه‌هاي جديدي در كنار ايكيا به دست آورديم»

مجموعه YEPPERLIG شامل قطعات مختلفي از مبل، ميز و صندلي تا لوازم دكوراتيو كوچك نظير گلدان، شمع و پتو مي‌شود كه همگي از قيمت‌هاي مقرون به صرفه‌اي برخوردارند.

اين محصولات تمام نيازهاي اوليه‌اي كه براي تجهيز يك خانه مورد نياز است را شامل مي‌شود و عمدتاً براي زندگي مدرن طراحي شده‌اند. رويكرد اسكانديناوي به كار رفته در طراحي اين محصولات موجب شده تا آنها فرمي ساده، كارايي بالا و متريال هاي گوناگوني داشته باشند.

كمبود فضا از جمله معضلات زندگي مدرن امروزي است. در نتيجه، در ميان محصولات مجموعه YEPPERLIG مبل‌هايي مشاهده مي‌شود كه با راحتي منحصر به فرد خود، مي‌توانند به‌عنوان يك تشك نرم و راحت نيز مورد استفاده قرار گيرند.

صندلي‌هاي جمع و جور و استاندارد نيز از ديگر محصولات جالب توجه در اين مجموعه هستند كه هم با فرم مناسب خود مانع از خستگي كاربران مي‌شوند و هم با وزن سبك و قابليت چينش بر روي هم كمترين فضاي ممكن را اشغال مي‌كنند. اين صندلي‌ها مي‌توانند در كنار ميزهاي غذاخوري كه در اين مجموعه معرفي شده‌اند نيز مورد استفاده قرار گيرند.

از ديگر محصولات جذاب مجموعه YEPPERLIG، چراغ مطالعه‌اي است كه شركت HAY آن را طراحي كرده كه با توجه به شكل ظريف خود، كاربرد زيادي دارد و مي‌تواند در يك اتاق با طراحي مدرن جلوه زيادي از خود نشان دهد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/2/30  ساعت: ۱۲

Design Shanghai، مهم‌ترين رويداد ديزاين آسيا

رويداد "Design Shanghai" كه امروزه به عنوان يكي از مهم‌ترين رويدادها در تقويم طراحي مطرح شده است، امسال نيز براي پنجمين سال در تاريخ ۱۴-۱۷ مارس ۲۰۱۸ برگزار شد و بهترين برندها و طراحان معروف را در كنار هم جمع كرد.

درسال 2018 اين رويداد در تاريخ ۱۴-۱۷ مارس ۲۰۱۸ كه مصادف با ۲۳-۲۶ اسفند ۱۳۹۶ بود در مركز نمايشگاه‌هاي شانگهاي برگزار  شد و در آن پنج سالن طراحي هريك با موضوعيت يكي از پنج محور نامبرده شده در بالا اختصاص داده شده بود كه هريك از آن‌ها دريچه‌اي به قلمرو جديدي از طراحي باز مي كرد.

در اين سالن ها بيش از ۴۰۰ برند و گالري مطرح و در حال رشد از ۳۰ كشور، ايده‌هايشان را در قالب تركيبي از محصولات، فضا آرايي‌هاي مخصوص و رويدادهاي منحصر به فرد شبكه‌اي به نمايش گذاشته بودند.

 DUBAI DESIGN DISTRICT MASTERPLAN ) طرح منطقه جامع دبي (

Zhuo Tan، مدير اين رويداد پيش از برگزاري آن مي‌گويد: " ما براي جشن گرفتن پنجمين سال برگزاري اين رويداد بسيار هيجان‌زده هستيم. از زمان شروع اين برنامه در سال ۲۰۱۴ تا كنون، بيش از ۵۰۰ برند مشهور جهاني را به چين معرفي كرده‌ايم و همچنين به بسياري از طراحان چيني نيز كمك كرده‌ايم تا در جامعه جهاني ديزاين شناخته شوند.

علاقه‌مندي و بازخوردهايي كه هم از شركت‌كنندگان و هم از بازديدكنندگان در طي اين مدت دريافت كرده‌ايم نشان از بالا بودن پتانسيل طراحي در شانگهاي دارد و براي رويدادهاي بعدي بسيار بسيار مشتاق هستيم."

همانطور كه در بالا اشاره شد، هدف اين رويداد اين است كه در ميان پنج بخش مدرن، كلاسيك و لوكس، كلكسيون‌ها، آشپزخانه و حمام و فضاهاي كاري نقطه‌اي مشترك ميان فلسفه طراحي غرب و شرق پيدا كند.

بخش مدرن دسته منتخبي از برندهاي مشهور و طراحان مستقل در حال ظهور را گرد هم مي‌آورد. بخش كلاسيك و لوكس تقاضا براي طراحي بي انتها و ساخت و سازها و كارهاي دستي معتبر را مورد توجه قرار مي‌دهد.

هردو بخش حمام و آشپزخانه و فضاهاي كاري، آخرين نوآوري‌ها در بخش خودشان را با تاكيد بر تركيب مواد با كيفيت و استفاده از تكنولوژي به نمايش مي‌گذارند و بخش كلكسيون‌ها به آثار هنري و اشيا گران‌بها و با تعداد محدود اختصاص دارد.

برخي از شركت‌كنندگان جديدي كه امسال در نمايشگاه حضور داشتند و در ليست محبوب بسياري از افراد هستند به شرح زير هستند:

برند ايتاليايي Qeeboo كه توسط Stefano Giovannoni تاسيس شده است.

Pininfarina كه بيشتر از همه براي طراحي هاي خاصش براي برند فراري مشهور است.

 برند استارتاپ چيني Zaozuo كه توسط Luca Nichetto اداره مي‌شود.

همچنين در سال ۲۰۱۸ برخي از نام‌هاي بسيار مشهور نيز پس از يك دوره كوتاه وقفه به اين رويداد بازگشتند كه از ميان آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

شركت طراحي زاها حديد كه براي لوازم خانگي الهام گرفته شده از معماري خود بسيار مشهور است

برند دانماركي Carl Hansen & Son كه باور محكمي در كارهاي ساخت دست انسان دارد

بسياري از نام‌هاي معروف ديگر مانندlasvit, swarovski, ligne roset, roche bobois, gallery ALL.

 البته لازم به ذكر است كه يكي از مهمترين اهداف اين رويداد حمايت از طراحان محلي و نو ظهور است  و برگزار كنندگان قصد معرفي طراحان چيني به تمام دنيا را نيز دارند.

:
برچسب‌ها:

[ ]