نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
مبلمان داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/1  ساعت: ۰۶

آخرين گرايشات طراحي داخلي با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان

 نمايشگاه مبلمان ميلانيا همان Salone del Mobile Milan رويدادي است كه سالانه برترين‌هاي صنعت مبلمان را به خود جذب مي‌كند و از مهم‌ترين رويدادها در اين زمينه به‌حساب مي‌آيد. اين رويداد امسال نيز براي ۵۶ امين بار برگزار شد. در ادامه به آخرين گرايش‌هاي معرفي‌شده و محبوب در طراحي داخلي و مبلمان بر اساس اين رويداد خواهيم پرداخت.

رنگ‌ها

در نمايشگاه امسالرنگ‌هاي گرم و زمينيدر طراحي‌ها به وفور قابل مشاهده بودند و به‌نوعي جايگزين رنگ‌هاي مينيمال و نسبتاً سرد فصول قبلي شدند. رنگ‌هايي مانند گلبهي، خاكي و همچنين تم هاي تندتري مانند عنابي و آجري رنگ‌هايي بودند كه هم در ديوارها و هم در وسايل و مبلمان به‌خصوص وسايل دكوراتيو ديده شدند. رنگ‌هاي تندي نيز در كنار اين رنگ‌ها به چشم مي‌خورد كه از جمله‌ي آنها مي‌توان به مشكي، سبز زمردي و قرمز آتشين اشاره كرد.

با نحوه توليد دوازده قطعه از آخرين محصولات مبلمان "Versace" ورساچه آشنا شويم .

يكي از تجربيات متفاوت و بسيار جالب در نمايشگاه امسال پروژه "The Visit" بود كه توسط استوديو Pepe در يكي از خانه‌هاي زيبا متعلق به سال‌هاي ۱۸۰۰ در ميلان اجرا شده است. هر اتاق اين خانه با زيبايي تمام و طراحي خاص با توجه به اين رنگ‌ها چيدمان شده بود و امكان بازديد از آنها و ديدن هارموني اين رنگ‌ها در كنار هم براي بازديدكنندگان فراهم شده بود.

آشپزخانه

در آشپزخانه و گرايش‌هاي مربوط به آن هنوز هم سنگ مرمر جايگاه ويژه‌اي دارد و بسيار محبوب است. با اين تفاوت كه امسال مرمرهاي قهوه‌اي و سبز نيز در چيدمان‌ها ديده شدند. همچنين تغيير ديگري كه در اين زمينه مي توان به آن اشاره كرد، تبديل رويه‌هاي زمخت سال‌هاي قبل به رويه‌هاي بسيار نازك با ضخامت نهايتاً ۴۰-۶۰ ميلي‌متر است.

يكي ديگر از چيدمان‌هاي بسيار محبوب، آشپزخانه تماماً مشكي است كه طراحي بسيار مدرن و امروزي را القا مي‌كند، به‌خصوص زماني كه با گياهان سبز تركيب شود. منتقدان مي‌گويند رنگ مشكي در آشپزخانه‌ها جايگزين رنگ سفيد شده است و تركيب آن با چوب، فلز و سنگ مي‌تواند سبك‌هاي مختلفي را به وجود آورد.

همچنين دقيقاً برخلاف سال‌هاي گذشته كه فضاهاي مخفي براي قرارگيري تجهيزات آشپزخانه بسيار به كار مي‌رفتند، امسال فضاهاي بزرگ و باز با درهاي شيشه‌اي بسيار ديده شدند اما وسايل الكتريكي مانند يخچال، ماشين ظرف‌شويي و غيره به المان‌هاي مخفي در آشپزخانه‌ها تبديل شده بودند.

اتاق نشيمن

در نمايشگاه امسال مبلمان ميلان همچنان طرح‌هاي محبوب كاغذديواري، طرح‌هاي هندسي و ارگانيك هستند. طرح‌هاي هندسي خنثي مانند راه‌راه‌ در تركيب با مبلمان تك‌رنگ و تند يكي از مواردي است كه طرفداران بسياري دارد. همچنين طرح‌هاي ارگانيك كاغذديواري مانند طرح‌هاي آبرنگي كه حس دست‌ساز بودن را القا مي‌كنند نيز بسيار پراستفاده بودند. اين طرح‌ها در كنار رنگ‌هاي روشن و نرم مي‌تواند آرامش را به وجود آورد و فضاي زندگي مدرن و راحت را فراهم كند.

 

مبلمان

در نمايشگاه امسال به‌وضوح حركت به سمت راحتي در طراحي مبلمان قابل مشاهده است. چراكه اغلب طرح‌هايي با ارتفاع كم، كفه‌هاي پف‌دار و نرم و خطوط منحني به چشم مي‌خورد. براي لوكس كردن ظاهر اين مبلمان راحتي، طراحان، از "لبه" استفاده كردند، همان چيزي كه در سال‌هاي ۱۹۵۰ نيز براي مبل و ميزها مورد توجه بود. اين لبه‌هاي بلند و كم ارتفاع در كنار هم تركيبي جديد و متفاوت را ايجاد كرده اند.

تزئينات و چيدمان

در گرايش‌هاي مختلف چيدمان در حال حاضر رويكردي شبيه به " هرچه بيشتر بهتر" وجود دارد. البته كه تمامي المان هاي استفاده‌شده گلچين شده و خاص هستند. بيشترين مواد ديده‌شده در اين نمايشگاه مرمر، مخمل و چوب و اغلب وسايل تزئيني نيز پوف‌ها و ميزهاي كوچك، المان‌هاي برنزي، چراغ‌ها، سراميك‌هاي براق و گلدان‌هاي چوبي هستند. همچنين استفاده از پارچه‌ها به‌عنوان تابلو بر روي ديوار هنوز هم از گرايش‌هاي محبوب در اين نمايشگاه بود.

يكي ديگر از اجزاي مهم در چيدمان محيط گلدان‌ها هستند. قرار دادن گياهان كوچك در سراسر فضا و يا يك درختچه بزرگ مي‌تواند فضاي خانه را به‌كلي تغيير دهد. ظاهرا گياهان از عناصري هستند كه همواره موردتوجه طراحان بوده اند و به نظر نمي‌رسد به اين زودي از المان‌هاي چيدمان حذف شود.

حمام و دستشويي

رنگ‌ها راه خود را نه‌تنها به كاشي‌ها، بلكه به وان و سينك‌هايحمام و دستشويينيز بازكرده‌اند. در اين نمايشگاه رنگ‌هايي چون هلويي، آبي كمرنگ، سبز تيره، بژ، قهوه‌اي و خاكستري بسيار ديده شدند. اين رنگ‌ها جايگزين خوبي براي سينك‌ها و وسايل سفيد معمول هستند زيرا بهتر با محيط تركيب مي‌شوند و فضاي آرامش‌بخشي را به وجود مي‌آورند.

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

سخن نهايي!

با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان دو پرسش در ذهن بازديدكنندگان مطرح مي شود.

چه چيزهايي محبوب هستند؟رنگ‌هاي گرم، سنگ‌هاي طبيعي، اشكال منحني در مبلمان، لامپ‌هاي بي‌سيم، آشپزخانه‌هاي مشكي و چراغ‌هاي قابل‌حمل.

چه چيزهايي تاريخشان گذشته است؟ طرح‌هاي گلدار، سنگ‌هاي براق و مصنوعي، آشپزخانه و حمام سفيد، مينيماليسم و رنگ‌هاي براق و مسي براي تزئين دكوراسيون

:
برچسب‌ها:

[ ]