نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
نمايشگاه مبل
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/2  ساعت: ۰۹

اعلام نتايج اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396

درباره اهميتصنعت مبلمان در اقتصاد و اشتغال كشور سخن زياد گفته شده . صنعت مبلمان گستره وسيعي را در بر مي گيرد كه عليرغم اشتراكات زياد از نظر برخي ويژگي ها به نحو قابل ملاحظه اي با هم  متفاوت هستند. بخشي از فعالان حوزه مبلمان كشور درحوزه توليد و عرضه مبلمان اداري فعال هستند. حوزه اي كه به جرات مي توان گفت از قديمي ترين بخش هاي صنعت و در عين حال، در حال حاضر پيشرفته ترين بخش هاي آن است.

تعداد برندهاي نام آشنا در اين حوزه خود بيانگر سرمايه گذاري هاي خوبي است كه در آن انجام شده و در بسياري از بخش هاي صنعت مبلمان اداري ، ساختار و نظام سازماني كه حداقل از نظر شكلي درست است و بخش هاي مختلف تامين، توليد و عرضه را در چهارچوب يك سازمان در بر مي گيرد شكل گرفته است؛ حال آنكه در بسياري از بخش هاي ديگر صنعت هنوز توليد و عرضه در چهارچوب هاي سنتي انجام مي شود.

درحوزه مبلمان اداري بخش صندلي اداري مورد استقبال بسيار خوبي از سوي توليد كنندگان متعدد كه بسياريشان مسلط به دانش روز و تجارب ارزشمند هستند قرار گرفته و امروزه حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. به همين دليل بيش از نود درصد صندلي اداريمورد استفاده در كشور از توليدات همين توليد كنندگان داخلي و با كيفيت قابل قبول تامين مي گردد.

 اما سوي ديگر واقعيت اين است كه در زمانه اي زندگي مي كنيم كه خوب بودن كافي نيست. رقابت بسيار فشرده است و نه حتي براي توسعه بلكه براي بقا بايد عالي بود. بايد هر روز حرف تازه اي زد و پاسخگوي معيارهاي جديد انتخاب و تشخيص مشتري كه هرروز سخت تر و  پيچيده تر مي شود بود.

از سوي ديگر تنها بازار داخلي براي بازگشت سرمايه و ايجاد اشتغال بيشتر در حوزه هاي مختلف منجمله صندلي اداريكافي نيست و مي بايست براي موفقيت اقتصادي مرزها را درنورديد و اينجاست كه كار بسيار سخت تر و مراحل و الزامات آن پيچيده تر مي شود. رعايت استانداردهاي مناسب براي عرضه كالا در سطح بين المللي و رقابت با رقباي خارجي چيزي است كه تلاش مضاعف و عملكردي فراتر از آنچه امروز شاهدش هستيم را مي طلبد.

خوشبختانه اين چيزي نيست كه از ديد تيز بين توليد كنندگان و متوليان امر دور مانده باشد و تلاش هاي مختلف و متفاوتي براي پيشرفت در اين حوزه در جريان است. يكي از بهترين روش ها براي تشويق و ترغيب توليد كنندگان به توسعه و بهبودكارهايشان برگزاري مسابقات است. مسابقاتي كه نقطه عطفي مي شوند براي تلاش هاي مستمر توليد كنندگان  تا با سرعت بخشيدن و جهت دادن به اين تلاش ها و حضور در اين رقابت ها و مقايسه دستاوردهايشان با ديگران امتيازاتي كسب كنند يا تجاربي بياندوزند.

يكي از اين نوع اتفاقات كه امسال در كشورمان درچهارچوب صندلي اداري رقم خورد اولين مسابقه صندلي استاندارد بود كه به همت پژوهشگاه استاندارد ايران و با همراهي اتحاديه توليد كنندگان و صادر كنندگان مبلمان ايران و مدرسه علمي كاربردي مبلمان و با همت شركت نيكان كيفيت انديش به عنوان مجري برگزار شد و مي تواند شروعي خوب براي تداوم اين نوع فعاليت با گستردگي و كيفيت بيشتر در آينده باشد.   

اهداف اين مسابقه عبارت بودند از :

 • تشويق و ترويج فرهنگ استاندارد و كيفيت بين توليد كنندگان
 • آشنايي با استانداردهاي ملي و سيستم هاي كنترل كيفيت
 • افزايش سطح كيفي محصولات توليدي

در اين مسابقه فقط توليدات و محصولاتي كه از استاندارد ملي اجباري (استاندارد ملي صندلي‌هاي اداري ۹۶۹۹) برخورداربودند يا با ارسال مدارك در حال كسب آن بودند، مشاركت داده شدند. از بين واجدين شرايط داراي استاندارد ملي فعال در اين عرصه در كشور، ۲۰ شركت درمسابقه شركت كردند كه اميدواريم در مسابقات آتي اين تعداد افزايش يابد.

بطور معمول نتيجه تست ها و آزمايشات پژوهشگاه استاندارد در قالب «قبول» يا «مردود» منتشر مي شود، اما در اين تست به محصولات نمره داده شده و بر مبناي امتيازات كسب شده شركت ها و محصولات برتر معرفي شده اند. تست هاي ملي و بين المللي پژوهشگاه شامل مواردي همچون آزمونهاي استحكام و دوام ، تست كف و پشت، پايه و مكانيزم، سقوط ، تعادل و ايستايي و دسته ها بوده اند.

اين مسابقه در پنج رسته صندلي هاي مديريتي، صندلي هاي كارمندي، صندلي هاي آموزشي دسته تحريردار، صندلي هاي كنفرانس و مبل هاي اداري برگزار شد و هر شركت مي توانست در هر رسته در اين مسابقه شركت كرده و به ارسال محصولات خود بپردازد.

مراحل برگزاري به اين صورت بود كه ابتدا يك دوره آموزشي براي شركت ها و شركت كنندگان برگزار شد كه طي آن با معيارهاي رقابت آشنا شوند. پس از آن يك تيم سه نفره داوري متشكل از نمايندگان پژوهشگاه استاندارد، اتحاديه سازندگان صندلي و مبلمان و شركت مجري مسابقه به انجام بازديد دوره اي از واحدهاي كنترل كيفيت، آزمايشگاه ها و فرآيند توليد در شركت ها پرداختند.

اين تيم داوري سپس از هر شركت يك نمونه صندلي به صورت تصادفي انتخاب و پلمپ كرده و براي شركت در تست ها به پژوهشگاه استاندارد ارسال كردند.

پس از اين مراحل و كسب امتيازات، يك تيم داوري ديگر صندلي ها را از نظر زيبايي و راحتي مورد ارزيابي قرار دادند كه امتياز محصولات از اين جهت نيز مشخص گردد.

در هر رسته سه تنديس طلايي، نقره اي و برنزي كيفيت به محصولات برتر اعطا شده است. اسامي برندگان اولين دوره مسابقه صندلي اداري استاندارد 1396 براساس روالي كه در بالا قيد شد به شرح جدول فوق مي باشد. اعلام اسامي برندگان و اعطاي لوح ها  همزمان با اختتاميه هفتمين نمايشگاه مبلمان اداري انجام شد.

ضمن تبريك به توليد كنندگاني كه موفق به دريافت تنديس شده اند و تبريك به ساير مشاركت كنندگان براي حضور در عرصه چنين رقابتي كه مطمئنا گامي در راستاي موفقيت هاي روز افزون آينده است اميدواريم شاهد تداوم اين رويداد و برگزاري رويدادهاي مشابه در سال هاي آتي باشيم و به مجري برنامه شركت نيكان كيفيت انديش خسته نباشيد مي گوييم .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :shamaonline
تاريخ: 1397/3/1  ساعت: ۰۶

آخرين گرايشات طراحي داخلي با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان

 نمايشگاه مبلمان ميلانيا همان Salone del Mobile Milan رويدادي است كه سالانه برترين‌هاي صنعت مبلمان را به خود جذب مي‌كند و از مهم‌ترين رويدادها در اين زمينه به‌حساب مي‌آيد. اين رويداد امسال نيز براي ۵۶ امين بار برگزار شد. در ادامه به آخرين گرايش‌هاي معرفي‌شده و محبوب در طراحي داخلي و مبلمان بر اساس اين رويداد خواهيم پرداخت.

رنگ‌ها

در نمايشگاه امسالرنگ‌هاي گرم و زمينيدر طراحي‌ها به وفور قابل مشاهده بودند و به‌نوعي جايگزين رنگ‌هاي مينيمال و نسبتاً سرد فصول قبلي شدند. رنگ‌هايي مانند گلبهي، خاكي و همچنين تم هاي تندتري مانند عنابي و آجري رنگ‌هايي بودند كه هم در ديوارها و هم در وسايل و مبلمان به‌خصوص وسايل دكوراتيو ديده شدند. رنگ‌هاي تندي نيز در كنار اين رنگ‌ها به چشم مي‌خورد كه از جمله‌ي آنها مي‌توان به مشكي، سبز زمردي و قرمز آتشين اشاره كرد.

با نحوه توليد دوازده قطعه از آخرين محصولات مبلمان "Versace" ورساچه آشنا شويم .

يكي از تجربيات متفاوت و بسيار جالب در نمايشگاه امسال پروژه "The Visit" بود كه توسط استوديو Pepe در يكي از خانه‌هاي زيبا متعلق به سال‌هاي ۱۸۰۰ در ميلان اجرا شده است. هر اتاق اين خانه با زيبايي تمام و طراحي خاص با توجه به اين رنگ‌ها چيدمان شده بود و امكان بازديد از آنها و ديدن هارموني اين رنگ‌ها در كنار هم براي بازديدكنندگان فراهم شده بود.

آشپزخانه

در آشپزخانه و گرايش‌هاي مربوط به آن هنوز هم سنگ مرمر جايگاه ويژه‌اي دارد و بسيار محبوب است. با اين تفاوت كه امسال مرمرهاي قهوه‌اي و سبز نيز در چيدمان‌ها ديده شدند. همچنين تغيير ديگري كه در اين زمينه مي توان به آن اشاره كرد، تبديل رويه‌هاي زمخت سال‌هاي قبل به رويه‌هاي بسيار نازك با ضخامت نهايتاً ۴۰-۶۰ ميلي‌متر است.

يكي ديگر از چيدمان‌هاي بسيار محبوب، آشپزخانه تماماً مشكي است كه طراحي بسيار مدرن و امروزي را القا مي‌كند، به‌خصوص زماني كه با گياهان سبز تركيب شود. منتقدان مي‌گويند رنگ مشكي در آشپزخانه‌ها جايگزين رنگ سفيد شده است و تركيب آن با چوب، فلز و سنگ مي‌تواند سبك‌هاي مختلفي را به وجود آورد.

همچنين دقيقاً برخلاف سال‌هاي گذشته كه فضاهاي مخفي براي قرارگيري تجهيزات آشپزخانه بسيار به كار مي‌رفتند، امسال فضاهاي بزرگ و باز با درهاي شيشه‌اي بسيار ديده شدند اما وسايل الكتريكي مانند يخچال، ماشين ظرف‌شويي و غيره به المان‌هاي مخفي در آشپزخانه‌ها تبديل شده بودند.

اتاق نشيمن

در نمايشگاه امسال مبلمان ميلان همچنان طرح‌هاي محبوب كاغذديواري، طرح‌هاي هندسي و ارگانيك هستند. طرح‌هاي هندسي خنثي مانند راه‌راه‌ در تركيب با مبلمان تك‌رنگ و تند يكي از مواردي است كه طرفداران بسياري دارد. همچنين طرح‌هاي ارگانيك كاغذديواري مانند طرح‌هاي آبرنگي كه حس دست‌ساز بودن را القا مي‌كنند نيز بسيار پراستفاده بودند. اين طرح‌ها در كنار رنگ‌هاي روشن و نرم مي‌تواند آرامش را به وجود آورد و فضاي زندگي مدرن و راحت را فراهم كند.

 

مبلمان

در نمايشگاه امسال به‌وضوح حركت به سمت راحتي در طراحي مبلمان قابل مشاهده است. چراكه اغلب طرح‌هايي با ارتفاع كم، كفه‌هاي پف‌دار و نرم و خطوط منحني به چشم مي‌خورد. براي لوكس كردن ظاهر اين مبلمان راحتي، طراحان، از "لبه" استفاده كردند، همان چيزي كه در سال‌هاي ۱۹۵۰ نيز براي مبل و ميزها مورد توجه بود. اين لبه‌هاي بلند و كم ارتفاع در كنار هم تركيبي جديد و متفاوت را ايجاد كرده اند.

تزئينات و چيدمان

در گرايش‌هاي مختلف چيدمان در حال حاضر رويكردي شبيه به " هرچه بيشتر بهتر" وجود دارد. البته كه تمامي المان هاي استفاده‌شده گلچين شده و خاص هستند. بيشترين مواد ديده‌شده در اين نمايشگاه مرمر، مخمل و چوب و اغلب وسايل تزئيني نيز پوف‌ها و ميزهاي كوچك، المان‌هاي برنزي، چراغ‌ها، سراميك‌هاي براق و گلدان‌هاي چوبي هستند. همچنين استفاده از پارچه‌ها به‌عنوان تابلو بر روي ديوار هنوز هم از گرايش‌هاي محبوب در اين نمايشگاه بود.

يكي ديگر از اجزاي مهم در چيدمان محيط گلدان‌ها هستند. قرار دادن گياهان كوچك در سراسر فضا و يا يك درختچه بزرگ مي‌تواند فضاي خانه را به‌كلي تغيير دهد. ظاهرا گياهان از عناصري هستند كه همواره موردتوجه طراحان بوده اند و به نظر نمي‌رسد به اين زودي از المان‌هاي چيدمان حذف شود.

حمام و دستشويي

رنگ‌ها راه خود را نه‌تنها به كاشي‌ها، بلكه به وان و سينك‌هايحمام و دستشويينيز بازكرده‌اند. در اين نمايشگاه رنگ‌هايي چون هلويي، آبي كمرنگ، سبز تيره، بژ، قهوه‌اي و خاكستري بسيار ديده شدند. اين رنگ‌ها جايگزين خوبي براي سينك‌ها و وسايل سفيد معمول هستند زيرا بهتر با محيط تركيب مي‌شوند و فضاي آرامش‌بخشي را به وجود مي‌آورند.

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

استفاده از رنگ هاي تيره در حمام و دستشويي در نمايشگاه مبلمان ميلان

سخن نهايي!

با نگاهي به نمايشگاه مبلمان ميلان دو پرسش در ذهن بازديدكنندگان مطرح مي شود.

چه چيزهايي محبوب هستند؟رنگ‌هاي گرم، سنگ‌هاي طبيعي، اشكال منحني در مبلمان، لامپ‌هاي بي‌سيم، آشپزخانه‌هاي مشكي و چراغ‌هاي قابل‌حمل.

چه چيزهايي تاريخشان گذشته است؟ طرح‌هاي گلدار، سنگ‌هاي براق و مصنوعي، آشپزخانه و حمام سفيد، مينيماليسم و رنگ‌هاي براق و مسي براي تزئين دكوراسيون

:
برچسب‌ها:

[ ]